Her Kuruma ve Kliniğe Uygun Sterilizasyon Çözümleri

Sterilizasyon cihazları uzmanı Alman Melag firması, dünyanın en çok tercih edilen diş hekimliği otoklavlarının üreticisidir.

Bu sayfalarımızda kapasite ve boyut itibariyle tam olarak ideal tasarlanmış, hızlı ve ekonomik çalışan hem tezgah üstü klinik tipi hem de büyük hacimli merkezi otoklavlar tanıtılmaktadır. Alman Melag üretimi otoklav cihazları gerek sterilizasyon yetenekleri, gerekse işletim maliyetleri açısından yüksek verimlilik sağlayan, güvenilir, sağlam ve kalıcı ürünlerdir.

Ayrıca sterilizasyon sürecinin önemli bir parçası olan dezenfeksiyon işleminin otomatik olarak yapılabildiği termal dezenfeksiyon cihazımız da bu kategoride tanıtılmaktadır. Yine bu sayfalarda sterilizasyon ile ilgili tüm tamamlayıcı ürün ve aksesuarların bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Amaca uygun seçilmiş bir Melag otoklav ile her türlü klinik el aleti, cerrahi gereç, implant seti, dental türbin ve başlık, hekimlerin kullandığı önlük, maske vb. tekstil ürünlerinin mutlak sterilizasyonu gerçekleştirilebilir.

Her Kuruma ve Kliniğe Uygun Otoklav Cihazları

NEDEN MELAG DENTAL OTOKLAV?

-Dental otoklavı icat eden ve Ar-Ge ile teknolojisini sürekli yenileyen bir firma olduğu için Melag dental otoklav ürünleri tercih edilmektedir.
-Tüm Melag Otoklav cihazları Alman teknolojisi ve işçiliği ile Berlin’de üretilir.
-Melag, Dental Sterilizasyon Cihazları ve Otoklav alanında 60 yılı aşkın üretim tecrübesine sahiptir.
-Melag’ ın uzmanlık alanı sadece sterilizasyon ve dezenfeksiyon ürünleridir.
-Melag Berlin’de profesyonellere eğitim veren bir sterilizasyon akademisi de kurmuştur.
-Dünyanın en çok tercih edilen otoklav markası Melag’dır (500,000 üzeri referans)
-Melag firması bağımsız denetime bağlıdır ve yüksek kaliteli otoklav üretim standartları tescillidir.
-Firmanın ve cihazların tüm uluslararası standart ve direktiflere uygunluğu mevcuttur (EN13060, EN61010-1-2, EN ISO9001, EN ISO13485 93/42 EWG, 97/23 EWG)
-Tüm Melag dental otoklav cihazlarına dayanıklılık testi uygulanır.
-Tüm Melag otoklavlarının tasarım süreçleri en ileri seviye Alman mühendisliği ve teknolojisiyle gerçekleştirilir.
-Melag dental otoklavlar için Türkiye’ de Metco Dental tarafından sunulan güçlü satış sonrası destek ve yetkin teknik servis hizmeti bulunur.
-Melag dental otoklavlar için sürekli ve hızlı yedek parça desteği mevcuttur.

Kliniklerde hijyen sağlanması, çapraz enfeksiyonların önlenmesi, hasta operatör ve personel sağlığının korunması açısından buharlı vakumlu otoklav kullanımı son derece önemlidir.

NEDEN DENTAL OTOKLAV?

-Hasta sağlığı açısından enfeksiyon risklerini önlemek için,
-Hekim ve personel sağlığı bağlamında çapraz enfeksiyonu önlemek için,
-Hasta nezdinde ilgili hekimin bir tercih ve güven unsuru olabilmesi için,
-Kliniğin tanıtımında kullanılabilmesi için,
-Cerrahi ve implant uygulamalarında steril aletlerle çalışabilmek için,
-Yasal tedavi sterilizasyon dökümanına sahip olabilmek için otoklav* kullanımı kaçınılmazdır.

Sterilizasyon hakkında bilinmesi gereken önemli başlıkların kısaca izah edildiği dökümana buradan ulaşabilirsiniz.

*Medikal cihazlar yönetim yönetmeliğine ve Robert Koch Enstitüsü tavsiyelerine göre sterilizasyon operasyonunun dökümantasyonu önemlidir. Bu sayede dental veya medikal pratikte enfeksiyon ihtimaline karşı kanıt oluşturulur ve saklanır. Sağlık bakanlığı il sağlık müdürlüklerinin denetiminde uygun sterilizasyon veri dökümantasyonu ve işlem kontrolü önemli bir kriter olarak kabul edilmektedir.

Sterilizasyon kategorimizde
beğeninize sunulan cihazlar aşağıdaki gibidir

Tezgah Üstü Otoklavlar

Klinik muayenehane ve dental operasyonlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz Melag 44 B+, Melag Vacuklav 31 B+, Melag Vacuklav 24 B/L+, Melag Vacuklav 23 B+ gibi masaüstü otoklav cihazlarının yanısıra Melag Melaquick 12+ gibi flash otoklav cihazları da bu sayfamızda detaylandırılmıştır. Tezgah üstü otoklav fiyatlarımızı incelemek için sitemize üye olabilirsiniz.

Büyük Hacimli Otoklav Cihazları

Bu sayfamızda, iki kapılı, çift ceket teknolojili, değişik hacimlerde otoklav ve sterilizasyon cihazları yer almaktadır. Melag Cliniclave 45 M, Melag Cliniclave 45, Melag Cliniclave 45 D ve Melag Cliniclave 45 MD, süratleri, ekonomikliği ve kullanım pratiklikleri ile dikkat çeker. Büyük hacimli otoklav fiyatlarımız hakkında bilgi almak için sitemize üye olabilirsiniz.

Dezenfeksiyon Cihazları

Diş muayenehaneleri ve klinikler için otomatik dozlamalı, aktif kururmalı, termo dezenfeksiyon cihazlarının yer aldığı sayfamızda, MELAG Melatherm 10 Aktif Kurutmalı Termal Dezenfeksiyon Cihazı, ek maliyet gerektirmeden tüm gerekli özellikleri bünyesinde barındıran ideal bir çözümdür. Dental dezenfeksiyon cihazları fiyatları hakkında bilgi almak için sitemize üye olabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sterilizasyon Ürünleri

Dezenfeksiyon, sterilizasyon, osmoz cihazları, demineralize su, paketleme cihazları, test ve dokümantasyon sistemleri gibi tamamlayıcı sterilizasyon ürünlerine bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Ürünlerimiz Melag ve Morita markalı olup Metco Dental güvencesiyle sunulmaktadır.

Otoklav fiyatları ya da Dental Sterilizasyon cihazları fiyatları hakkında bilgi almak veya farklı bir konu danışmak için metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

İlgili Videolar