Endodonti (Kanal Tedavisi) Cihazları ve Malzemeleri

Kanal tedavisi cihazları ve kanal tedavisi malzemeleri konusunda dünyada lider Japon Morita firmasının en önemli icatları arasında, 1992 yılında dünya piyasalarına lanse ettiği ilk apeks bulucu olan Root ZX ve 1996 yılında sunulan ve hala bir benzeri üretilemeyen aynı cihazda apeks buluculuyla endodontik mikromotorun buluştuğu kombine kanal tedavisi cihazı TriAuto ZX bulunmaktadır. Aradan geçen uzun zaman içerisinde Morita firması sürdürdüğü Ar-Ge faaliyetleriyle önce monitörlü apeks bulucusu ile entegre çalışan Dentaport ZX endodontik tedavi ünitesini, sonra da bu ürünlerin yeni versiyonlarını üretmiştir.

Günümüzde Morita firması endodonti ilmine katkı sunmaya devam etmektedir. En popüler ürünleri arasında yeni ve kompakt tasarımıyla Root ZX mini motitörlü apeks bulucu, onunla kombine veya ayrı çalışabilen TriAuto mini kablosuz, ergonomik endodontik mikromotor bulunmaktadır. Ayrıca Dentaport ZX setin kanal tedavisine yeni bir boyut kazandıran OTR (Optimum Torque Reverse) fonksiyonlu; kanala nazik, apekse duyarlı, akıllı ve hassas, aynı zamanda dişin doğal kanal yapısını muhafaza eden modeli 2015 yılında endodonti profesyonellerinin kullanımına sunulmuştur.

2017 yılına gelindiğinde ise Morita, 100. kuruluş yılı onuruna efsane TriAuto ZX cihazının OTR ve yeni OGP (Optimum Glide Path) fonksiyonlarıyla yeniden doğduğu TriAuto ZX2 modelini dünya diş hekimliği camiasına sunmuştur.

Kanal tedavisi cihazları ve kanal tedavisi malzemeleri kategorimizde ayrıca diş hekimlerinin endomotor ile uyguladığı kanal tedavileri esnasında kullanılan Nikel-Titanyum (Ni-Ti) kanal eğeleri Morita Endowave marka ve güvencesiyle tanıtılmaktadır…

Endodonti cihazları ve endodonti malzemeleri fiyatları hakkında bilgi almak veya farklı bir konu danışmak için metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

İlgili Videolar