-23%

MELAG Cliniclave 45 M – 200 litre Çift Kazan Teknolojili Dental Otoklav

Fiyatları görmek ve teklif almak için lütfen kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ürün Kategorisi:
Marka: MELAG Model: Cliniclave 45 M
Ürünü Paylaş:

Melag Cliniclave 45 M
Ağız diş sağlığı merkezleri ve diş hastaneleri için
200 litre merkezi buhar sterilizatörü

Genel Özellikler

MELAG Cliniclave 45 M - 200 litre Çift Kazan Teknolojili Dental Otoklav

 • Cliniclave 45 M; diş hastaneleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, büyümeyi planlayan klinikler, muayenehaneler ve ayakta tedavi merkezleri için ideal büyük buhar sterilizatörü ihtiyacını karşılar.

Cliniclave 45 MMelag Cliniclave 45
Cliniclave serisi cihazların çift-jaket teknolojili kazanı

200 litre hacimli büyük otoklav

 • Cliniclave serisinin Magnum versiyonu bu dental otoklav 200 litre kazan hacmine sahip olup, Melag dental otoklavlarının en büyüğüdür.
 • Çok daha az ödeyerek iki kat sterilizasyon kapasitesine sahip olmak isteyenler için ideal.
 • EN 285 sınıfı (B sınıfı standartlarına göre çalışır)
 • Türünün en büyüğü (200 litre hacim)
 • Süper hızlı (22 dakikalık “Hızlı Program” ile 30 kg paketsiz enstrüman sterilizasyonu)

B sınıfı “masaüstü otoklavlar” standartlarında bir sürat, ekonomi ve kullanım pratikliği

 • Cliniclave 45 M “Büyük buharlı otoklavlar” sınıflandırılmasında yer almakla birlikte, B sınıfı “masaüstü otoklavlar” standartlarında bir sürat, ekonomi, ve kullanım pratikliği sunmaktadır.

Kapasite

 • 70 kg. paketli enstrüman veya 14 kg tekstil yükleme olanağı ile Cliniclave 45 M dental otoklav (sterilizasyon) cihazı birçok büyük dental otoklavdan daha fazla bir kapasite sunmaktadır. Ekstra büyük silindirik sterilizasyon odası, özel tasarlanmış yerleştirme rafları ile birlikte tüm tıbbi uygulama alanları için ideal çözümler sunar.

Sürat

 • Hızlı çalışma süreleri, yüksek yükleme kapasitesi ve tutarlı sterilizasyon güvenliği muayenehane ve kliniklerin büyük bir otoklavdan bekledikleri en önemli gerekliliklerdir. Sterilizasyon haznesinin patentli teknolojisi sayesinde Cliniclave 45 M otoklavda çalışma süreleri optimize edilmiştir. Hem büyük hem de hızlı olan Cliniclave 45 M otoklav, dental ve medikal enstrümanların sterilizasyonunda tercih edilen bir cihazdır.

Kullanım Kolaylığı

 • Sterilizasyon haznesi içine entegre edilmiş ray sistemi sayesin de Cliniclave 45 M dental otoklavın yüklemesi ve boşaltması çok kolaydır. Bir çok yükleme kombinasyonu zahmetsizce, ergonomik ve hızlı olarak otoklava yerleştirilip çıkarılabilir. Ekstra büyük dokunmatik ekranı çok kolay kullanım sağladığı gibi hızlı program seçimi sayesinde hatasız işlem yapılabilir.

Ekonomi

 • Dökümantasyon onayı ve takibi için kullanılabilen entegre yazılım opsiyonları kapsamlı bir güvenlik sunar ve maliyet tasarrufu sağlar. Cliniclave 45 M dental otoklav (sterilizasyon) cihazı tasarlanırken kaynakların ekonomik kullanımı dikkate alınmıştır. Az enerji ve az su tüketmesi, üst düzey teknolojiye sahip olması Cliniclave 45 M dental otoklav (sterilizasyon) cihazını en ekonomik, en kompakt ve en hafif büyük otoklav yapmıştır.

Cliniclave 45 M Yükleme Alternatifleri

Enstruman

 • 200 litre kazan hacmine sahip bu yeni model Melag dental otoklav tam yüklüyken 70 kilo paketli enstrümanı 48 dakikada sterilize edip 30 dakikada kurutarak sterilizasyon sürecini tamamlayabiliyor. Hızlı program tercih edildiğinde ise 30 kilo enstrümanı paketli 27 dakika, paketsiz 22 dakikaya inen sürelerde sterilize edebiliyor.

Tekstil

 • Ayrıca 14 kilo da tekstil sterilizasyon kapasitesine sahiptir. Kazanı daire şeklinde silindirik bir tüp olup köşegenlere sahip değildir. Melag firması bu geometrik şeklin basınç stabilizasyonu açısından en uygun şekil olduğunu belirtmektedir. Çünkü kazan içinde hiç zayıf nokta bulunmamaktadır ve bu silindirik tüp kurutmada daha etkilidir.

Melag Cliniclave 45 M 200 litre Dental Otoklav Sensör Teknolojisi

Isı Sensörleri

 • Dental otoklav Melag Cliniclave 45 M’de, 2 derece hassasiyetinde ısı kontrolü yapan sensör mevcuttur yani ısıyı 134 ile 136 derecede tutmaktadır. Dental otoklav Melag Cliniclave 45 M, elektronik kartı kalibrasyonu otomatik yapmaktadır. Verileri kendi gözlemleyip, değerlendirip kalibrasyon yapmaktadır. Bunu da PT 1000 kodlu platin ısı sensörleri ile yapmaktadır.
 • Dental otoklav Melag Cliniclave 45 M’de kullanılan analog bilgiyi dijitale çeviren her test sensöründen ikişer adet bulunmaktadır. Sensörlerden biri arızalansa bile diğeri kontrolü yapmaya devam etmekte ve emniyetli çalışmayı sağlamaktadır.

Su Kalite ve Takip Sensörleri

 • Dental otoklav Melag Cliniclave 45 M’de kısa devre kontrolü ve su kalite sensörleri de bulunmaktadır. Otoklav sterilizasyonda kullanılacak suyun kalitesini kontrol etmekte ve uygun değilse çalışmamaktadır. Su akış takip sensörü ise otoklavın kazanına giden su miktarını ölçer ve gerektiği kadar su yollamak için su pompasını otomatik olarak çalıştırır.

Kapı Sensörleri

 • Otoklav ın kapısı otomatik motorlu olup, manuel değildir. Dental otoklav Melag Cliniclave 45 M’ de elektrik akımını kontrol eden bir sensör, kapı otomatiğini de yönetmektedir. Çift emniyetli kapının hem kapandığını hem de kilitlendiği kontrol eden sensörler sayesinde kullanımda mutlak bir güvenlik sunmaktadır.

 

SU ARITMA SİSTEMİ

 • Cliniclave 45 cihazları Meladem serisi su arıtma sistemi ile birlikte sunulmaktadır. Sistem şebekeden aldığı suyu ters ozmos yöntemi ile otomatik olarak arıtır ve cihaza verir
 • Operatörün Dental otoklav Melag Cliniclave 45’e erişimi çok kolay olup, otoklavın altında su arıtma sistemini muhafaza eden bir kabin bulunmaktadır. Tüm ünite ayaklı tekerlekli olarak üretilmektedir.

Tamamlayıcı Sterilizasyon Ürünleri

Melaseal Pro Paket Mühürleme Cihazı

Cihaz klasik paketleme cihazlarından farklı olarak mühürleme ısısını kullandığınız poşete göre ayarlayabilen ve sabit tutan bir cihazdır. Hazırlanan poşetler otomatik olarak mühürleme haznesinde mühürlenerek seri şekilde yan tarafa doğru kayar. Kapatmak için uygulanan basınç programlanabilir ve sabit tutulur. Böylece her poşetin aynı sağlamlıkta kapatıldığına emin olabilirsiniz. Mühürlenme işlemi otomatik olarak yapıldığı için son derece seri bir şekilde paketleme yapılır.

Teknik Özellikler

Cihazının Teknik Özellikleri:

Hacim: 200 litre
Boyutlar: En: 65 cm x Derinlik: 153 cm x Yükseklik: 160 cm
Kazan: Derinlik: 134 cm Çap: 44 cm
Ağırlığı: 315 kg.
Tepsi sayısı: Opsiyonel
Tepsi Boyutları: Opsiyonel
Doluluk Seviyesi: 70 kg. paketli enstrüman – 14 kg. tekstil
Enerji: 3×380 – 416V / 50-60Hz / 13.500 Watt (trifaze), 32 A

Ambalaj İçeriği:

Meladem 56 Su Arıtma Sistemi, Alt Kabin Dolabı, Tepsiler ve Enstruman Sepeti İçin Yükleme Rafı (2 adet),  Tepsi (4 adet),  Enstruman Sepeti (2 adet), Tekerlekli Yükleme Trolleyi ve Dahili Kart Yazıcısı ile

 

Cihazın Program Devir Zamanı:
Programlar Cycle süresi (sıcak başlangıç): Kurutma Süresi:
(Genel) Universal-Program (134°C / 2 bar) 27 dakika (30 kg yük) 48 dakika (70 kg yük) 20 dakika
(Hızlı) Quick-Program B (134°C / 2 bar) 27 dakika (30 kg yük) 10 dakika
(Hızlı) Quick-Program S (134°C / 2 bar) 22 dakika (30 kg yük) 6 dakika 5 dakika
(Hassas) Gentle-Program (121°C / 1 bar) 45 dakika (30 kg yük) 53 dakika (14 kg tekstil) 20 dakika
Prion-Program (134°C / 2 bar) 42 dakika (30 kg yük) 63 dakika (70 kg yük) 20 dakika

Dokümanlar

Görseller

Videolar

Melag ile Her Kuruma ve Kliniğe Uygun Sterilizasyon Çözümleri - Metco Dental

Melag Sterilizasyon Cihazları - Otoklav Cihazları - Dental Dezenfeksiyon Cihazları - Metco Dental

Melag Dental Sterilizasyon Cihazları - Dr. Irene Bennecke - Metco Dental

MELAG Cliniclave 45 Dental Otoklav

MELAG Otoklavlar - Elektrik Kesildiğinde Kapak Açma

MELAG Otoklavlar - Raf Ayarları

MELAG Otoklavlar - Ekstra Kurutma

MELAG Otoklavlar - Distile Su Kalitesi

MELAG Otoklavlar - Kirli Su Haznesi Boşaltma