-26%

MELAG Cliniclave 45 – 100 litre Dental Otoklav

Fiyatları görmek ve teklif almak için lütfen kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ürün Kategorisi:
Marka: MELAG Model: Cliniclave 45
Ürünü Paylaş:

Melag Cliniclave 45
Büyük  Klinikler için 105 litre Dental Otoklav (Sterilizasyon) Cihazı

MELAG firma bilgisi için tıklayınız >>>

Genel Özellikler

MELAG Cliniclave 45 - 100 Litre Dental Otoklav

Cliniclave 45 “Büyük buharlı otoklavlar” sınıflandırılmasında yer almakla birlikte, B sınıfı “masaüstü otoklavlar” standartlarında bir sürat, ekonomi ve kullanım pratikliği sunmaktadır. Yoğun hasta döngüsü olan çoklu klinikler, ağız ve diş sağlığı merkezleri ve diş hastaneleri için ideal bir cihazdır.

105 litrelik hacmi ile Melag dental otoklavlarının büyük versiyonu

 • EN 285 sınıfı (B sınıfı standartlarına göre çalışır)
 • Türünün en büyüklerinden (105 litre hacim)
 • Süper hızlı (~17 dakikalık “Hızlı Program” ile 15 kg paketsiz enstrüman sterilizasyonu


  Cliniclave 45 otoklav cihazının çikf-jaket teknolojili kazanı

KAPASİTE VE SÜRAT

Kapasite

 • 35 kg. paketli enstrüman ve 7 kg tekstil yükleme olanağı ile Cliniclave 45 dental otoklav (sterilizasyon) cihazı bir çok büyük dental otoklavdan daha fazla bir kapasite sunmaktadır. Ekstra büyük silindirik sterilizasyon odası, özel tasarlanmış yerleştirme rafları ile birlikte tüm tıbbi uygulama alanları için ideal çözümler sunar.

Sürat

 • Hızlı çalışma süreleri, yüksek yükleme kapasitesi ve tutarlı sterilizasyon güvenliği muayenehane ve kliniklerin büyük bir otoklavdan bekledikleri en önemli gerekliliklerdir. Sterilizasyon haznesinin patentli teknolojisi sayesinde Cliniclave 45 otoklavda çalışma süreleri optimize edilmiştir. Hem büyük hem de hızlı olan Cliniclave 45 otoklav, dental ve medikal enstrümanların sterilizasyonunda tercih edilen bir cihazdır. 17 dakikalık hızlı programı ile en yoğun  hasta trafiğinde bile sterilize edecek gereçleri operasyona yetiştirir.

KULLANIM PRATİKLİĞİ VE EKONOMİ

Kullanım Kolaylığı

 • Sterilizasyon haznesi içine entegre edilmiş ray sistemi sayesin de Cliniclave 45 dental otoklavı yüklemesi ve boşaltması çok kolaydır. Bir çok yükleme kombinasyonu zahmetsizce, ergonomik ve hızlı olarak otoklava yerleştirilip çıkarılabilir. Ekstra büyük dokunmatik ekranı çok kolay kullanım sağladığı gibi hızlı program seçimi sayesinde hatasız işlem yapılabilir.

Ekonomi

 • Dökümantasyon onayı ve takibi için kullanılabilen entegre yazılım opsiyonları kapsamlı bir güvenlik sunar ve maliyet tasarrufu sağlar. Cliniclave 45 dental otoklav (sterilizasyon) cihazı tasarlanırken kaynakların ekonomik kullanımı dikkate alınmıştır. Az enerji ve az su tüketmesi, üst düzey teknolojiye sahip olması Cliniclave 45 dental otoklav (sterilizasyon) cihazını en ekonomik, en kompakt ve en hafif büyük otoklav yapmıştır.

Enstrüman ve tekstil yükleme alternatifleri

 • 105 litre kazan hacmine sahip bu yeni model Melag dental otoklav 15 kilo paketsiz enstrümanı 17 dakikada sterilize edip 6 dakikada kurutarak sterilizasyon sürecini tamamlayabiliyor.
 • Ayrıca 7 kilo da tekstil sterilizasyon kapasitesine sahiptir. Kazanı daire şeklinde silindirik bir tüp olup köşegenlere sahip değildir. Melag firması bu geometrik şeklin basınç stabilizasyonu açısından en uygun şekil olduğunu belirtmektedir. Çünkü kazan içinde hiç zayıf nokta bulunmamaktadır ve bu silindirik tüp kurutmada daha etkilidir.

Cliniklav 45′ in ısı, su ve kapı sensör teknolojisi

Isı Sensörleri

 • Dental otoklav Melag Cliniclave 45’de, 2 derece hassasiyetinde ısı kontrolü yapan sensör mevcuttur yani ısıyı 134 ile 136 derecede tutmaktadır. Dental otoklav Melag Cliniclave 45, elektronik kartı kalibrasyonu otomatik yapmaktadır. Verileri kendi gözlemleyip, değerlendirip kalibrasyon yapmaktadır. Bunu da PT 1000 kodlu platin ısı sensörleri ile yapmaktadır.
 • Dental otoklav Melag Cliniclave 45’de kullanılan analog bilgiyi dijitale çeviren her test sensöründen ikişer adet bulunmaktadır. Sensörlerden biri arızalansa bile diğeri kontrolü yapmaya devam etmekte ve emniyetli çalışmayı sağlamaktadır.

Su Kalite ve Takip Sensörleri

 • Dental otoklav Melag Cliniclave 45’de kısa devre kontrolü ve su kalite sensörleri de bulunmaktadır. Otoklav sterilizasyonda kullanılacak suyun kalitesini kontrol etmekte ve uygun değilse çalışmamaktadır. Su akış takip sensörü ise otoklavın kazanına giden su miktarını ölçer ve gerektiği kadar su yollamak için su pompasını otomatik olarak çalıştırır.

Kapı Sensörleri

 • Otoklavın kapısı otomatik motorlu olup, manuel değildir. Dental otoklav Melag Cliniclave 45’ de elektrik akımını kontrol eden bir sensör, kapı otomatiğini de yönetmektedir. Çift emniyetli kapının hem kapandığını hem de kilitlendiği kontorol eden sensörler sayesinde kullanımda mutlak bir güvenlik sunmaktadır.

Su Arıtma Sistemi

 • Cliniclave 45 cihazları Meladem serisi su arıtma sistemi ile birlikte sunulmaktadır. Sistem şebekeden aldığı suyu ters ozmos yöntemi ile otomatik olarak arıtır ve cihaza verir
 • Operatörün Dental otoklav Melag Cliniclave 45’e erişimi çok kolay olup, otoklavın altında su arıtma sistemini muhafaza eden bir kabin bulunmaktadır. Tüm ünite ayaklı tekerlekli olarak üretilmektedir.

Tamamlayıcı Sterilizasyon Ürünleri

Melaseal Pro Paket Mühürleme Cihazı

Cihaz klasik paketleme cihazlarından farklı olarak mühürleme ısısını kullandığınız poşete göre ayarlayabilen ve sabit tutan bir cihazdır. Hazırlanan poşetler otomatik olarak mühürleme haznesinde mühürlenerek seri şekilde yan tarafa doğru kayar. Kapatmak için uygulanan basınç programlanabilir ve sabit tutulur. Böylece her poşetin aynı sağlamlıkta kapatıldığına emin olabilirsiniz. Mühürlenme işlemi otomatik olarak yapıldığı için son derece seri bir şekilde paketleme yapılır.

Teknik Özellikler

Cihazının Teknik Özellikleri:
 • Hacim: 105 litre
 • Boyutlar: En: 65 cm x Derinlik: 91 cm x Yükseklik: 160 cm
 • Kazan: Derinlik: 72 cm Çap: 44 cm
 • Cihazın ağırlığı: 255 Kg
 • Tepsi sayısı:    2 büyük kaset ve 1 enstrüman sepeti ya da 24 adet dental tepsi
 • Tepsi Boyutları: Kaset: 31x59x5 cm. Dental Tepsi: 19x29x2 cm.
 • Doluluk Seviyesi: 40 kilo paketsiz, 20 kg paketli enstrüman, 7 kg tekstil
 • Enerji: 3×380 – 416V / 50-60Hz / 10.500 Watt (trifaze), 16 A

Ambalaj İçeriği:

Meladem 56 Su Arıtma Sistemi
Alt Kabin Dolabı
Tepsiler ve Enstruman Sepeti İçin Yükleme Rafı
2 Adet Tepsi
1 Adet Enstruman Sepeti
Tekerlekli Yükleme Trolleyi
Dahili Kart Yazıcısı ile

Cihazın Program Devir Zamanı:

Programlar:   Cycle süresi: (sıcak başlangıç)   Kurutma Süresi:
(Genel) Universal-Program (134°C / 2 bar) ~23 dakika (15 kg), 35 dakika (35 kg)  20 dakika

(Hızlı) Quick-Program B (134°C / 2 bar) ~20 dakika (15 kg) 10 dakika

(Hızlı) Quick-Program S (134°C / 2 bar) ~17 dakika (15 kg) 6 dakika

(Hassas) Gentle-Program (121°C / 1 bar) ~36 dakika (parsiyel yük 15 kg, tekstil 7 kg) 20 dakika

Prion-Program (134°C / 2 bar) ~38 dakika (15 kg) 50 dakika (35 kg) 20 dakika

Dokümanlar

Görseller

Videolar

Melag ile Her Kuruma ve Kliniğe Uygun Sterilizasyon Çözümleri - Metco Dental

Melag Sterilizasyon Cihazları - Otoklav Cihazları - Dental Dezenfeksiyon Cihazları - Metco Dental

Melag Dental Sterilizasyon Cihazları - Dr. Irene Bennecke - Metco Dental

MELAG Cliniclave 45 Dental Otoklav

MELAG Otoklavlar - Elektrik Kesildiğinde Kapak Açma

MELAG Otoklavlar - Raf Ayarları

MELAG Otoklavlar - Ekstra Kurutma

MELAG Otoklavlar - Distile Su Kalitesi