-16%

MELAG Melatherm 10 Termal Dezenfeksiyon Aktif Kurutmalı Termal Dezenfeksiyon Cihazı

Fiyatları görmek ve teklif almak için lütfen kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ürün Kategorisi:
Marka: MELAG Model: Melatherm 10
Ürünü Paylaş:

Melatherm 10
Otomatik Dezenfektan Dozlamalı, Aktif Kurutmalı, Hepa Filtreli
Bir Termal Dezenfeksiyon ve Yıkama Cihazıdır.

Genel Özellikler

MELAG Melatherm 10 Aktif Kurutmalı Termal Dezenfeksiyon Cihazı

Cihaz ön temizleme, temizleme nötralize etme, çalkalama ve kurutma süreçlerini uygular. Bu süreçte birinci aşamada baz özellikli bir alkalin temizlik ajanı kullanılır, 2. aşamada notralize etmek için asit özellikli bir başka temizlik ajanı kullanılır. 3. aşamada durulama amaçlı bir başka madde kullanılır. 4. aşamada ise 90 derecede 5 dk. sıcak su ile yıkama yapılır. Son aşamada ise dezenfekte edilmiş sıcak hava ile aktif kurutma sağlanır.

Bu süreçlerden sonra kan ile ilişkisi olmayan birçok el aleti veya içinden oluk geçmeyen enstürman otoklavlanmadan da bir sonraki hastada kullanılabilir. Bütün bu süreçlerde virüs, bakteri ve mantarların hepsi ölür. Sadece spor dediğimiz organizmalar yaşar, sporlar ise ancak otoklav ile yok edilebilir. Paketlenerek otoklavlanan bir enstrüman ise tüm bu dezenfeksiyon ve sterilizasyon süreçleriden sonra tam 6 ay herhangi bir mikro organizma barındırmadan paket içinde ve steril olarak saklanabilir.

Kompakt dış boyutları olan Melatherm 10 ek maliyet gerektirmeden tüm gerekli özellikleri bünyesinde barındırır.

 • 90° de yıkama ve dezenfeksiyon özellikli
 • Hepa filtreli aktif kurutmalı
 • Süratli (“Hızlı Program” ile 32 dakikaya inen dezenfeksiyon süreleri)
 • 84 litre iç hacim
 • Tek seferde 30 hastanın 150 adede kadar el aletini yıkama kapasitesi
 • Otomatik dozlama ünitesi ile kimyasal ajanların otomatik beslemesi
 • CF kart veya ağ bağlantısı ile parti dökümantasyonu

Melatherm 10 durulama pervanesinin rotasyonunu, durulama basıncını, kasnak filtrelerini otomatik olarak denetler. Bu sayede programlama veya işletme esnasındaki hatalar önlenir.

Melatherm 10, kompakt yapıdadır; 60 cm olan genişliği ile pek çok yer ünitesine veya tezgah altına kolaylıkla monte edilebilir. Eğer Melatherm serbest olarak kullanılacaksa Melag paslanmaz bir çelik çerçeve ile ürünü sunar. Opsiyonel olarak cihazın alt katına bir depolama ünitesi koymak mümkündür. Melatherm 10 da temel bir sepet vardır. Raylı yada raysız olarak temin edilebilir çok çeşitli tepsiler ve aksesuarlar ile kliniğin ihtiyacına uygun bir içerik oluşturabilir.

Melatherm 10 Ürün Termal Dezenfeksiyon Cihazı İçeriği (Dental Konfigürasyon)

Raylı sepet, enstrüman sepeti, esnek sepet, ölçü kaşığı rafı, eklemli enstrümanlar için raf, 3 adet yıkama tepsisi için raf, 3 adet yıkama tepsisi, küçük parça kabı, CF hafıza kartı, kart okuyucu Meladem 53 (opsiyonel)

 • Farklı dental veya medikal tercihlere göre opsiyonel içerik düzenlemek mümkündür.

Melatherm 10 Kullanmanın Sağlayacağı Avantajlar

En önemlileri verimlik ve tasarruf olarak özetlenebilir.
Thermodezenfeksiyon cihazı enstrümanlarınızı korur.
Asistanınızın, hastalarınızın, sizin ve hemşirelerinizin sağlığını korur.

Manuel dezenfeksiyon uzun ve risklidir ayrıca çalıştırdığınız asistanı bulaşık yıkamak için kullanmanız verimsiz olacaktır.

Onun yerine müşteri memnuniyetinde görev yapması, bir kaç hastayı arayıp memnuniyet sorgulaması ya da kontrole davet etmesi klinik açısından daha verimli bir çalışma olacaktır. Ayrıca cihaz son derece çevre dostudur. Manuel dezenfeksiyona göre bir kaç damla dezenfektan kullanmaktadır. Enstrümanlarınızı hep aynı standartta temizlemektedir. Enstrüman hazırlığı, kalitesi ve dezenfeksiyon standardında size destek olmaktadır.

Hastanızda hangi hastalığın var olduğunu ne siz ne de asistanınız bilebilir.

Şöyle bir durum hayal edin; hasta size geliyor ve AIDS virüsüne sahip olduğunu söylüyor sizde tedavi sırasında önleminizi alıyorsunuz sonra tedavide kullandığınız aletleri asistanınıza veriyorsunuz ve onu da uyarıyorsunuz bu hasta AIDS’ li dikkatli temizlik yap! Asistanınızın surat ifadesini düşünün. Oysa Melatherm 10 maksimum seviyede enfeksiyon kontrolü sağlar. Cihaz ön temizleme, temizleme nötralize etme, çalkalama ve kurutma süreçlerini uygular.

 1. Aşamada: Baz özellikli bir alkalin temizlik ajanı kullanılır.
 2. Aşamada: Nötralize etmek için asit özelllikli bir başka temizlik ajanı kullanılır.
 3. Aşamada: Durulama amaçlı bir başka madde kullanılır.
 4. Aşamada: 90 derecede 5 dk. su ile yıkama yapılır.

Bütün bu süreçlerde virüs, bakteri ve mantarların hepsi ölür. Sadece spor dediğimiz organizmalar yaşar; ama onlarında hastalık yayma riski yoktur. Sporlar; ancak otoklav ile yok edilebilir. Son aşamada ise dezenfekte edilmiş sıcak hava ile aktif kurutma sağlanır. Bu süreçlerden sonra kan ile ilişkisi olmayan birçok el aleti veya içinden oluk geçmeyen enstürman otoklavlanmadan da bir sonraki hastada kullanılabilir. Paketlenip otoklavlanan bir enstrüman bu süreçlerden sonra tam 6 ay herhangi bir mikro organizma barındırmadan paket içinde ve steril olarak saklanabilir.

Melatherm 10 cihazında toz filtresi ve bakteri filtresi bulunur.

Cihazın haznesinde havayı ısıtıp enstrümanların üzerine püskürtmeye yarayan ve böylece aktif kurutma sağlayan bir bağlantı tüpü vardır. Kendi bünyesinde dozlama sistemi ve aktif kurutma sistemi dışında entegre dökümantasyon sistemi de bulunur. Ethernet kartı vardır, kablo ile networke bağlanabilir. Cf kart yazıcısı bulunur bu karta yazılan dezenfeksiyon verileri, microsoft notepad veya word formatında bilgisayara aktarılabilir. Eğer dezenfeksiyon sürecini bir grafik olarak görmek isterseniz yazılım kullanabilirsiniz. Melaview yazılımı. Teknik servise dezenfeksiyon sürecinin grafiğini izleme imkanı verir.

Melatherm 10 cihazının içinde bulunan raylı hazneye konulabilen bir adet sepet 6 ile 10 hastaya ait enstrümanı yerleştirmenize imkan verecek ölçüdedir.

84 litrelik iç hacmi olan cihaza bu sepetlerden 4 ile 6 tane koyabilirsiniz. Cihaz toplamda en az 30 hastanın 100-150 adet enstürümanını yerleştirebileceğiniz iç hacimdedir. Ayrıca 11 tane de oluklu başlığı da monte edebileceğiniz yuvalar mevcuttur. Aletlerinizi korozyondan ve rekontaminasyondan korur. Yani yıkandıktan sonra tekrar kirlenmeden korur ( aktif kurutma ) cihazda ısı 70 decereye düşmeden kapak açılmaz böylece elinizi yakma riskiniz yoktur.

Başka bir avantajı cihazın hacmi çok büyük olmadığı için cihazı doldurmak için uzun süre beklemenize gerek kalmaz böylece bekledikçe kuruyup aletlerinize yapışan kimyasal artıkların aletlerde korozyona sebep olması engellenir.

Cihazın diş hekimleri haricinde başka tıp alanlarına yönelikte dizayn edilmiş özel sepetleri vardır. Bunlar jinekoloji, kulak burun boğaz, dermotoloji, üroloji, ortopedi, cerrahi, gibi tıp alanlarıdır.

Tamamlayıcı Sterilizasyon Ürünleri

Dezenfeksiyon, sterilizasyon, osmoz cihazları, demineralize su, paketleme cihazları, test ve dokümantasyon sistemleri gibi diğer tamamlayıcı dental sterilizasyon ürünlerine bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Ürünlerimiz Melag ve Morita markalı olup Metco Dental güvencesiyle sunulmaktadır.

Teknik Özellikler

Cihaz İç ve Dış Ölçüleri

Kazan iç ölçüleri:  45.5 (G) x 29 (Y) x 42.3 (D) cm
Dış Ölçüleri (Tezgah altı model):  59.8 (G) x 81.8 (Y) x 67.8 (D) cm
(Y=maks yükleme yüksekliği, D= maks yükleme derinliği)

Ağırlık (kg): 79 kg

Kapı Özelliği: Öne doğru açılan kapak şeklinde

Kapının çalışma sistemi: Elektrik motorlu otomatik kilitlenen kapı vardır. Kapı kapatılınca otomatik olarak kilitlenir, açma düğmesine basılınca kilit otomatik olarak serbest kalır. Kapağın menteşe hareketleri manuel olarak yapılır.

Kazan hacmi. Litre: 84 lt.

Paslanmaz çelik kalitesi. (Kazan, Kapı, Dış Paneller)

Kazan AISI 316 Ti paslanmaz çelik, elektro cilalı. Dış kaplama AISI 304 pasanmaz çelik ve galvanize metal.

Printer bağlantısı

Harici printer bağlanabilir. Dezenfeksiyon günlükleri ve hata mesajlarının dökümü alınabilir.

Menü dili: İNGİLİZCE

Dosaj pompasi adedi

3 adet dozajlama pompası vardır (2 adedi dezenfeksiyon ajanları, 1 adedi durulama ajanı için)

Dozaj pompası seviye sensörü: VAR

Sabit program sayısı: 5 sabit program

Yardımcı program sayısı

6 adet (5 adet kullanıcı, 1 adet teknik servis için)

Eklenebilir program sayısı

Yok. Gerekirse bazı parametreler konfigüre edilebilir.

Hepa Filtre: VAR

Dış medya bağlantı olanakları

Ethernet portu (RJ45) ve dahili CF kart yazıcısı vardır. Tarih, saat, parti no, ısılar ve program aşamaları dökümante edilebilir.

Kontrol paneli özellikleri. LCD / Touch screen

LED ekranı vardır. 2 satır 20 karakter olan ekrandan programların türü, çevrim aşamaları, mesajlar ve uyarılar izlenebilir.

Elektrik bilgileri 380V/ 3N+PE,50 Hz Türkiye geneli hastane şebeke elektriğine uygundur.

AC 220-240 V3, 50Hz, 1x16A, 3.3kW

EN15883 belgesi 

EN 15883 belgesi vardır. Süreçler standartların gerekliliklerine göre işler

Her cihaz başına düzenlenecek akredite edilmiş kuruluş tarafından verilen Validasyon ve kalibrasyon belgeleri

Her cihazın seri numarasının belirtildiği fabrika test raporları, validasyon belgeleri, fonksiyon çalışma raporları cihazlarla birlikte verilir.

Ambalaj İçeriği

Raylı Sepet, eklemli enstrümanlar için tutucu raf, standart enstrüman sepeti,  tepsi veya sepet tepsi konabilen 3 bölmeli ayırıcı raf, küçük parça kabı, ile sunulur.

Dokümanlar

Görseller

Videolar

Melag ile Her Kuruma ve Kliniğe Uygun Sterilizasyon Çözümleri - Metco Dental

Melag Sterilizasyon Cihazları - Otoklav Cihazları - Dental Dezenfeksiyon Cihazları - Metco Dental

Melag Dental Sterilizasyon Cihazları - Dr. Irene Bennecke - Metco Dental

Melag MELAtherm 10 Aktif Kurutmalı Termal Dezenfeksiyon Cihazı - Metco Dental

MELAG MELAtherm 10 Termal Dezenfeksiyon Cihazı