-16%

MORITA TriAuto ZX2 Plus – Apeks Buluculu Endodontik Mikromotor

Fiyatları görmek ve teklif almak için lütfen kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ürün Kategorisi:
Marka: MORITA Model: TriAuto ZX2+
Ürünü Paylaş:

Morita Tri Auto ZX2+
Apeks Bulucu (Apeks Locater) Fonksiyonlu
Kablosuz Endodontik Mikromotor

Lansmana Özel Fiyat + 6 Taksit

Genel Özellikler

MORITA TriAuto ZX2 Plus Apeks Buluculu Endodontik Mikromotor 

TriAuto ZX2+  Endodontik Mikromotor:  Eşsiz  Kompakt   Yenilikçi.

Apeks ölçüm özellikli endodontik motor olan Morita TriAuto ZX2 Endodontik Mikromotor dünyada ilk defa kablosuz endodontik motor ile apex bulucuyu aynı cihazda bir araya getiren TriAuto ZX ve onun devamı olan TriAuto ZX2 'nin en  yeni modelidir. TriAuto ZX2 Plus hem kendine has özel optimum tork geri dönüşüm hareketleri hem de yeni nesil resiprokasyon özellikleri ile tüm endodontik cihazların en ciddi alternatifi olmasının yanı sıra; onlardan daha fonksiyonel, daha duyarlı, daha akıllı ve daha hassas fonksiyonları ile çok daha üstün bir cihazdır.

 • Cihaz ile eğe kırılma ihtimali düşürülmüş yeni dönüş açıları ile dar ve eğri kanallarda daha hızlı bir tedavi imkanı sağlanmıştır.
 • Cihaza Root ZX Mini de olduğu gibi Altın Standart apex bulma sistemi entegre edilmiştir. Ayrıca Morita' ya özgü apexe yaklaşırken hız düşürme fonksiyonu ile el eğesi hassasiyetinde ile çalışabilirsiniz.

Bir bakışta Tri Auto ZX 2+’ın öne çıkan özellikleri

 • Eğe kırılmasına karşı daha fazla hassasiyet ve fonksiyonellik için geliştirilmiş ters dönüşümlü eğe hareketi yapabilir.
 •  OGP2 modu sayesinde kanal daraldığında, eğe sıkıştığında oluşan baskı nedeniyle eğenin kırılmasının önüne geçilir.
 •  Tek modda kanal yolu açma, kanalda süzülme ve şekillendirme mümkün kılınmıştır: OGP 2
 •  Hem rotary, hem reciprok yönde verimli çalışma için OTR modu bulunur. (CW ve CCW)
 • Rotary ve Resiprok eğeler ile çalışmaya uygundur.
 • Tercih edilen cihaz parametrelerinin bireysel ayarlanması ve kaydedilmesi mümkündür.
 • Doğru ve güvenilir kanal boyu ölçümü için entegre apeks bulucusu vardır.
 • Kablosuzdur (güç kablosu gerekmez). En belirleyici fark cihazda artık Rotary yanında ters kesi yapan Reciprok eğeleri de tüm modlarda kullanılabilir olması.

Yeni nesil resiprokasyon hareketi ile eğe kırılmalarının azaltılması

Morita'nın kendi tasarımı olan yeni nesil resiprokasyon hareketi ile eğe kırılmalarını çok yüksek oranda azaltmaktadır. Bu yeni nesil dönüş hareketi ile kanala giriş, ilerleme, genişletme ve temizleme aşamaları çok daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bununla birlikte kullanılan eğe sınırlaması da ortadan kaldırılmış olup, istenilen açı ve çapta eğe tercih edilip özgürce kullanabilir.

Yeni OGP2 dönüş hareketi sayesinde hem Rotary hem Resiprok eğeleri kullanabilme avantajı

 • OGP2 dönüş hareketi sayesinde hem Rotary hem de Reciprok eğeler ile glide path (kanalda süzülme) dönüş hareketi yapılması mümkündür.
 • El eğesi ile yapılan ilerleme ve yol açma artık bir endomotor ile sağlanabilmektedir.
 • Çok dar ve eğri kanallarda dahi kanal şeklini bozmadan başarılı bir tedavi imkanı sunmaktadır.
 • #10 gibi ince kılavuz eğeleri dahi rahatça kullanabilirsiniz.

Geliştirilmiş OTR (Optimum Tork Reverse) fonksiyonu artık daha da kullanışlı

 • Cihazda bulunan OTR fonksiyonu yani "Optimum Tork Geri Dönme" hareketi de aynı şekilde hem Rotary hem de Reciprok eğe sistemlerine adapte edilmiştir.
 • Cihaz artık sadece CW (saat yönünde) rotary modda değil, CCW (saat yönünün tersi) dönüş yaparken de OTR fonksiyonunu aktif olarak çalıştırmaktadır.

Yeni Optimum Apikal Durma Fonksiyonu: OAS2

Mevcut "Optimum Apikal Durma" fonksiyonuna ilave olarak özel bir durma fonksiyonu daha gelmiştir. Bu fonksiyonlar aşağıdadır.

 • OAS (Optimum Apikal Durma): Eğe apekste ayarlanan noktaya gelince geri döner ve ardından durur
 • OAS2 (Optimum Apikal Durma 2): Eğe apekste ayarlanan noktaya gelince motor otomatik olarak iki kez döner ve ardından durur

Ergonomik ve modern tasarım, fark yaratan özerllikler

Yeni TriAuto ZX2+ ürününün ergonomik ve modern tasarımıyla tanışın. TriAutoZX2+ Endodontik Mikromotor, entegre apeks bulucuya sahip yılların kendini kanıtlamış TriAuto ZX kablosuz endo motorun devamı olarak, her iki fonksiyonu tek bir cihazda birleştiren dünyadaki yegane endodontik sistem olmaya devam ediyor. Kolay, sezgisel kullanımı ve otomatik işlevleri sayesinde, her zaman doğru, güvenilir ve tutarlı sonuçlar verir. Ergonomik yapısı ile elinize mükemmel oturur ve size ideal hareket özgürlüğü sağlar.

Yeni Optimum Glide Path (OGP, OGP2) ve Optimum Tork Geri Dönüş (OTR) güvenlik fonksiyonları sayesinde kolay ve emin tedavi olanağı sunar. OTR fonksiyonu tork seviyesi aşıldığında otomatik olarak dönme yönünü tersine çevirerek eğe kırılması ve mikro çatlaklara karşı kanalı korur, OGP fonksiyonu ise giriş yolu (süzülme yolu) oluşturma işlemini kolaylaştırır. TriAuto ZX2+ bu yeni tedavi fonksiyonları sayesinde doğal diş materyalini koruyarak tedaviyi daha verimli hale getirir.

Kök kanalına en iyi bakış açısı ile etkili bir tedavi

Milimetrik doğrulukta sonuçlar sunan entegre ölçüm fonksiyonu
Angldruvaya entegre apeks bulucu kök kanalındaki sıvıların niteliğinden bağımsız olarak kesin ölçüm sonuçları verir. Uygulayıcı eğenin apekse olan mesafesini renkli ekranda görebilir, izleme akustik ses sinyalleri ile de desteklenir.

Kolay uygulama – Kısa tedavi süresi
Tüm hazırlık aşamaları motorize olarak yürütüldüğü için uygulayıcı büyük oranda zaman kazanır. Bütün ilgili parametrelerin depolandığı önceden ayarlanmış 8 sekiz program sayesinde tedavi süreçleri kısalır. Gereksinimlere bağlı olarak, 100 ila 1000 rpm arası devir ayarlamak mümkündür.

Küçük angldruva kafası
TriAuto ZX2 Plus'ın motor başlığının küçük kafa çapı sayesinde, uygulayıcı her zaman hazırlık alanını doğrudan görebilir. Ayrıca dahili eğe elektrodu sayesinde daha iyi bir görüş ve daha fazla çalışma mesafesi sağlanmıştır.

Aşağıdaki 3 maddede sadece TriAuto ZX2 de bulunan ve Morita’nın kanal tedavisi pratiğine kazandırdığı yepyeni mekanik fonksiyonları inceleyebilirsiniz:

Mekanik süzülme yolu oluşturulması için eşsiz fonksiyon: OGP (Optimum Glide Path)

OGP (Optimum Glide Path)
TriAuto ZX2 cihazlarına özel OGP işlevi sayesinde, uygulayıcı hızlı ve güvenli bir şekilde kanal içinde süzülme yolu oluşturabilir. Süzülme yolu oluşturulması kanal tedavisinin asıl başlangıç aşamasıdır ve endodontik kök kanalının güvenli ve tutarlı olarak ideal şartlarda hazırlanmasını ifade eder.

Döner aletler ile el eğesine göre daha hızlı ve daha emniyetli bir şekilde süzülme yolu açılması mümkündür. OGP işlevi ile birlikte, eğe kırılması, basamak oluşumu veya kanalda sıkışma olmadan gerekli çalışma derinliğine ulaşılabilir. OGP modu seçildiğinde cihaz tıpkı bir el eğesi kullanıcısının yaptığı gibi ileri-geri hareketler yapar. Bu hareketlerin açıları 3 farklı değerde ayarlanabilir.

OGP açısı seçenekleri:
90° ileri/geri + 90°ileri/120°geri
180° ileri/geri + 180°ileri/270°geri
240° ileri/geri + 240°ileri/330° geri

OGP2 (Optimum Glide Path 2)
Plus versiyonu ile birlikte gelen yeni OGP2 özelliğinde motor sürekli olarak saat yönünde 150°  ve saat yönünün tersine 60° döner. Bu hareketi üst üste 4 kez yaptıktan sonra bu sefer ters yönde  150°  ve saat yönünde 60° harekete geçer ve 4 kez de bu hareketi yaptıktan sonra başa döner.

OG2 hareket açıları:
150° ileri/60° geri x 4 kez
150° geri/60° ileri x 4 kez

Eğe kırılmasının ve mikro çatlakların önlenmesine yarayan fonksiyon: OTR (Optimum Tork Reverse)

OTR (Optimum Tork Reverse)
Eğe kanalın içindeyken her an kırılmasına yol açabilecek mekanik etkilere maruzdur. Bu nedenle, eğeyi korumak için torkunu sınırlamak özellikle önemlidir. OTR fonksiyonu belirli bir tork seviyesine erişildiğinde eğenin dönme yönünün tersine çevrilmesini sağlar. 90 derece ters dönen eğe ardından 180 derece kesme doğrultusunda döndürülür.

Kullanıcı eğeye basınç uygulamaya devam ederse, bu prosedür tekrarlanarak yine 90 derece geri 180 derece ileri hareket şeklinde sürer. Şayet eğe üzerinde hiçbir zorlanma yoksa, kesim normal ileri rotasyon hareketi ile devam eder. Bu fonksiyonun avantajı, eğenin kanal içinde daha rahat hareket etmesi ve kanalın orijinal seklinin korunmasıdır. Ayrıca çıkan kalıntılar (debris) güvenle tahliye edilir. OTR açısı 2 farklı değerde ayarlanabilir.

OTR açısı seçenekleri:
90° geri / 180° ileri
120° geri / 240° ileri

Apikalde eğe sıkışmasını önleyen fonksiyon: OAS (Optimum Apikal Durma)

OAS (Optimum Apikal Durma)
Eğe ayarlanan apeks noktasına geldiğinde otomatik olarak yarım tur veya bir tur geri döner ve serbest kaldıktan sonra durur. Bu durum eğe sıkışması ve çatlak olasılığını azaltır.

OAS2 (Optimum Apikal Durma 2)
Eğe ayarlanan apeks noktasına geldiğinde motor iki kez döner (saat yönünde ve saat yönünün tersinde) ve ardından durur.

TriAuto ZX2+ Endodontik Mikromotorun diğer özellikleri:

Otomatik Durdurma Güvenlik İşlevi
TriAuto ZX2+ motoru, apeks ölçüm fonksiyonuyla bağlantılıdır. Bu özellik, endodontik tedaviyi daha güvenli ve daha verimli hale getirir. Eğenin konumu ekranda gösterilir ve eğe ayarlanan noktaya geldiğinde motor durur veya geri döner. Bu fonksiyon sayesinde apeksin perfore edilmesi riski ortadan kalkar (perforasyon önlenir)

Program zenginliği
Tüm bunlara ek olarak, TriAuto ZX2+, değiştirilebilir 8 adet hazıfasıyla etkili bir tedavi prosesi için gerekli tüm parametrelerin programlanmasına imkan tanır.

TriAuto ZX2+ cihazının ergonomik tasarım avantajları:

Kablosuz, çok hafif el aleti
El aleti sadece 140 gram ağırlığındadır ve uygulayıcının elinde çok iyi dengelenmiş bir ağırlık dağılımı sağlar. Bu özellik konforlu bir tedaviyi garantilerken el ve parmak kaslarına yük binmemesini sağlar. Buna ek olarak, tedavi sürecini kesintiye uğratan hiçbir motor kablosu veya bağlantı kablosu yoktur.

Sol veya sağ elini kullananlar için – ekranda eğe konumu her zaman mükemmel görünümde
LCD ekran hem sol hem de sağ elini kullananlar için idealdir. Kullanıcı, ihtiyaçlara bağlı olarak, görülecek mükemmel bir konuma gelene kadar el cihazındaki ekran açısını değiştirebilir. Bu şekilde uygulayıcı, kanaldaki eğenin konumundan ve ilgili tüm parametrelerden her zaman haberdar edilir.

Benzersiz özellikleri ile TriAuto ZX2+’nin kullanıcılarına sunduğu yararlar:
Eşsiz, kompakt ve yenilikçi – bu terimler endodontik tedaviler için sadece geleceğe dönük kavramları değil, aynı zamanda onu önemli derecede kolaylaştıran özellikleri ifade etmektedir. Yeni endodontik motor fonksiyonlu el aleti TriAuto ZX2+ Endodontik Mikromotor, bünyesindeki akıllı işletim sistemi, gelişmiş emniyet fonksiyonları, tek bir cihaz ile tüm tedaviyi tamamlama gibi avantajları ile verimli bir iş akışını garanti eder.

Her şeyden önce odak, apikal yolun mekanik olarak hazırlanmasıdır ve bu da uygulayıcı tarafından kolaylıkla ve güvenli bir şekilde, hızla yapılabilir. Kullanıcılarımız, TriAuto ZX2+’ın yeni işlevleri ve tedavi prosedürleri için avantajlarından zaten emindirler..

Yeni: Apikal giriş yolunun mekanik olarak hazırlanması
Apikal açıklık kök kanalının endodontik olarak hazırlanması için önemli bir rol oynamaktadır. Manuel eğe ile çok fazla el becerisi ve duyarlılık gerektiren işlem, şimdi TriAuto ZX2+ ile mekanik olarak kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. 10 numara ebatlı döner eğeler bu açıdan süzülme yolunun mekanik hazırlığına yardımcı olur ve bu şekilde başarılı kök kanalı tedavisinde apikal açıklığı garanti eder.

Tamamlayıcı Endodonti Ürünleri

MORITA Endowave Nikel Titanyum Kanal Eğesi
MORITA Endowave Nikel Titanyum Kanal Eğesi, esnekliği, sağlamlığı ve ideal tasarımı sayesinde dişin doğal kanal yapısını korur, tedaviyi kolaylaştırır.

Teknik Özellikler

Cihazın Teknik Özellikleri:

Model Adı:  TriAuto ZX2
Model Kodu:   TR-ZX2
Model Tipi: Plus
Üretici J. MORITA MFG. CORP

Fonksiyonlar

Optimum Glide Path2 (OGP2)
Optimum Glide Path (OGP)
Optimum Tork Geri Dönüş (OTR)
Optimum Apikal Durma (OAS)
Optimum Apikal Durma 2 (OAS2)
Otomatik Start/Stop
Otomatik Apikal Geri Dönüş
Otomatik Apikal Durma
Otomatik Apikal Yavaşlama
Tork Yavaşlama
Apikal Tork Azaltma
Otomatik Tork Geri Dönüş
İleri ve Geri Rotasyon

TriAuto ZX2 El Aleti

Ekran: LCD
Ağırlık 140 g
Çalışma Hızı: 100 – 1.000 d/dak
Tork ayar aralığı: 0.2 - 5 Ncm
Maksimum tork: 4 Ncm ve üzeri
Batarya:
3,7 V Lithium Ion Batterie
Şarj süresi maks.: 120 dak.
Ebatlar (mm): E 30 x B 200
Anguldruva kafa çapı: 9 mm
Anguldruva kafa yüksekliği: 13 mm

Batarya Şarj Ünitesi

Giriş voltajı: DC 5V
Giriş akımı: 2.4 A
Ağırlık: 280 g
Ebatlar (mm):  B 85 x H 75

AC Adaptörü

Giriş voltajı: AC 100 – 240V
Giriş frekansı: 47– 63 Hz
Giriş akımı: 0.4 A

Ambalaj İçeriği

1 adet el aleti (angldruva, motor ve dahili elektrod ile)
1 adet pil
1 adet şarj cihazı
1 adet AC adaptör
1 adet CE prob kablosu
1 adet eğe tutucu
3 adet dudak kancası
1 adet tester
1 frez rehberi
1 adet yağlama adaptörü

Dokümanlar

TriAuto ZX2+ orgjinal broşürü için lütfen tıklayınız >>>> TriAuto_ZX2_plus_Br_EN_LR

Görseller

Videolar

TriAuto ZX2 Plus ile endodonti işlemlerinin ideal hale getirilmesi:

İdeal Endodonti: TriAutoZX2+ ile Gelen Morita'nın Yeni Nesil Akıllı Hareketi OGP2:

TriAuto ZX2 Plus OGP2 Modu Dayanıklılık Testi:

TriAuto ZX2+ Hızlı Kullanım Rehberi:

Tri Auto ZX2+ Kullanmadan Önce ve Yeniden İşleme İçin Hızlı Kılavuz

TriAuto ZX2+ Hızlı Rehber ve Temel Kullanım:

Tri Auto ZX2+ Hızlı Rehber ve İleri Düzey Kullanım:

Tri Auto ZX2 Plus ile Bir Klinik Protokol Örneği (Arttırılmış Kesi)

Tri Auto ZX2+ Demonstrasyonu

Morita Hakkında - Dental Sektörün Öncüsü - Dental Görüntüleme ve Endodonti Cihazlarının Mucidi

Morita Tri Auto Mini Endodontik Mikromotor ve Anguldruva - Endodontik Cihazlar - Metco Dental

Triauto ZX2 - Apex Bulucu Özelliği

Triauto ZX2 - Apexe Gelince Davranma Özelliği Seçimi

Triauto ZX2 -Tork Slow Down Özelliği

Triauto ZX2 - Optimum Glide Path Özelliği

Triauto ZX2 - Apikal Yavaşlama Özelliği

Triauto ZX2 - Optimum Tork Reverse OTR Özelliği