Melag -
0
0.00 
0

Alman Melag 1951 yılında kurulmuş bir firmadır.

1951 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Alman Melag firması kurumsallaşma sürecini tamamlamış olmakla birlikte aile şirketlerine özgü müşteri güveni sağlamaya odaklı felsefesini sürdürmektedir.

Toplamda 500 bin adetten fazla cihaz üretmiş, 60 farklı ülkeye 60 yılı aşkın süredir otoklav ihraç etmektedir. Firmada 80 mühendis çalışmakta, toplam 20 bin metrekare fabrika alanında üretim yapmakta ve yılda 13 bin adet cihaz satmaktadır.
Melag firmasının mutlak kalite kontrolü ve yönetimi için birçok üretim ve üretim sonrası test süreçleri mevcuttur. Tüm makineler üretim sonrası stres testine tabi tutulur. Otoklav için de yüksek basınç testleri uygulanır, üretim aşamasında da birçok kalite kontrol amaçlı test mevcuttur.

MELAG üretim kalite kontrol süreci:

Otoklavlarda uygulanan stres testi hücrenin basınç ve ısı amaçlı harici sensörler ile doldurularak arka arkaya 50 kez çalıştırılması ile yapılmaktadır. Bu sensörler sterilizasyon parametrelerini kaydeder. Testlerin bir tanesinde bile parametrelerden biri hatalı olursa cihazın tüm bileşenleri tekrar baştan kontrol edilir. Ayrıca satın aldığınız tüm Melag dezenfeksiyon ve sterilizasyon cihazları, siz onları kullanırken bünyesinde bulunan dahili elektronik sensörler vasıtası ile ısı ve basınç gibi önemli parametreleri, saniyenin onda biri kadar kısa sürede kontrol ederek ölçer ve 5 dakikalık sterilizasyon süreci boyunca toplam 3.000 kere basınç ve ısı kontrolü ve ölçümü yapmış olur. Dolayısı ile mutlak olarak süreç kesinliği sağlanır. Melag dezenfeksiyon ve sterilizasyon başarısını firmanın bu üretim mantığı ve cihazların teknolojik yapısı sayesinde %100 garanti eder.
X
× WhatsApp