Tezgah ÜstüSUN-II 18 Litre B Sınıfı Dental Otoklav

SUN-II Dental Otoklav İdeal fiyat/performans oranına sahip, fraksiyonlu ön vakumlu, buhar jeneratörlü, kendinden su tanklı, güvenlik fonksiyonlu, B sınıfı, 18 litre hacimli, tezgah üstü bir dental – medikal otoklav cihazıdır.

 • Neden SUN-II
 • Neden Mingtai
 • Teknik Özellikler
 • Dokümanlar
 • Görseller
 • Videolar
 • Fiyat

Neden SUN-II

 

 

SUN-II B Sınıfı 18 litre Dental Otoklav  

 • Uluslararası EN13060 B sınıfı yeni normlarına uyumlu, 3 fraksiyonlu vakumlu otoklav -0.9Bar’a (- 0.09Mpa) kadar vakum yapar. Paketli, paketsiz, katı, gözenekli veya oluklu her türlü dental ve tıbbi gereç için uygundur.
 • Kullanımı kolaydır. Gelişmiş 16-bit mikroişlemci ile donatılmıştır. Diş ve ağız hastalıklarında kullanılan aletler (stomatoloji ekipmanları), göz hastalıkları gereçleri, cerrahi ve laboratuvar gereçleri dahil her türlü tıbbi aletin sterilizasyonunda kullanılır.
 • Bowie Dick testi, Helix ve vakum testi prosedürleri bulunur.
 • Jet tipi buhar jeneratörü ile verimli sterilizasyon sağlar.
 • Atık su deposu alarm sistemi sayesinde kullanılmış suyun sterilizasyon döngüsüne girmesi önlenir.
 • Hassas dijital ekran ve gelişmiş otomatik test sistemi, çalışma verilerini en doğru şekilde elde etmenizi sağlar.
 • Çift kapı kilitleme sistemi, emin operasyonu ve güvenliği garanti eder.

 

Neden SUN-II Dental Medikal Otoklav
SUN-II Dental Otoklavın Donanım Avantajları
 • Sun otoklavlarda tek seferli presleme ile üretilen yeni tip bir buhar jeneratörü kullanılmaktadır. Bu sayede buhar jeneratörü üst düzey bir sızdırmazlık sağlamaktadır.
 • Sun otoklavlar kapı sıkılığını sağlamak için yeni patentli ithal kapı ayarlama sistemi ile donatılmıştır.
 • Yeni manyetik kapı sensörü (hall sensor) kapakta sızıntı veya kayma riski olmadan kapının tamamen kapalı olmasını garanti eder.
 • Dahili mini yazıcı ile sterilizasyon işlemini kaydedebilirsiniz.

 

Neden SUN-II_Dental Otoklav 2
SUN-II_Dental Otoklav Diğer Avantajlar

Medikal Otoklav

 

Sun Otoklav Tamamlayıcı Sterilizasyon Ürünleri

Distile Su Cihazı

Otoklavlar, çalışma ortamı olarak damıtılmış su kullanmalıdır. Arıtılmış  su bile çeşitli mineraller içerir, yüksek sıcaklıklarda buharlaşma kalsifikasyona neden olur. Zamanla, kireç birikmesi buhar sızıntısına veya borularda daralmaya neden olabilir, basınç ve sıcaklık sensörlerini olumsuz olarak etlileyebilir. Oluklu ekipmanlar sterilize edilirken küçük borulara ve yataklara aletin performansını etkileyecek şekilde kireç girebilir. İşte bu durum distile su kullanmanın önemini göstermektedir. Klinikler, hastaneler, laboratuarlar ve diğer durumlarda damıtılmış su kullanılması önerilmektedir ve damıtılmış su üretmenin en iyi yolu da bu cihazlardır. Sadece normal musluk suyunu doldurmanız yeterlidir; sonrasında yüksek kaliteli distile su elde edebilirsiniz. Unutmayın, arıtılmış su distile su değildir !

Paket Mühürleme Cihazı

Steril edilen aletleri uzun süre saklamak ve daha sonra güvenle kullanmak için sterilizasyon paketlelerinin kullanılması önerilir. İşte bu noktada paket kapatma cihazı en büyük yardımcınız olacaktır.

Yüksek kaliteli paslanmaz çelik şık gövdesi ve kolay değişebilen bıçakları ile SUN Paket Mühürleme Cihazı hizmetinizdedir.
Ergonomik tasarımlı, güvenlik yalıtımlı bu cihazın kullanımı da çok kolaydır.  Cihaz ısınınca yandaki kol indirilerek paket mühürlenir ve hareketli bıçak ile kesilir. Ürün, farklı ebatlardaki aletlerin sızdırmazlık gereksinimlerini karşılamak için 5 cm , 7 cm ve 10 cm farklı genişlik özelliklerine sahiptir.

Tıbbi paketler kağıt ve polipropilen tabakadan oluşur, şerit veya yazı renginin değişimi sterilizasyon işleminin bitimine işaret eder. Sterilize edilmesi gereken aletleri kapalı paketlere koyup ve uzun süre saklayabilirsiniz.

Neden Mingtai

Mingtai Tıbbi Cihazlar

Ningbo Mingtai Tıbbi Cihazlar Co Ltd

Ningbo Mingtai Tıbbi Cihazlar Co Ltd firması Çin’in doğusundaki ünlü bir kent olan Ningbo şehrinde bulunur. 2002 yılında kurulan Mingtai, medikal enstrüman geliştirme, üretim ve ihracatında uzmanlaşmış ileri seviye bir şirkettir.

Özellikle otoklavlar ve sterilizasyon destek ürünleri ile sektöre hizmet vermektedir. ISO-13485 Kalite Yönetim Sistemi kuruludur ve TUV tarafından verilmiş CE sertifikasına sahiptir.

Mingtai’nin 5.000 metrekare alana kurulu fabrikasında yılda 5.000 adetten fazla cihaz üretilip tüm dünyaya ihraç edilmektedir.

Firma kendisini şu ifadelerle tanımlamaktadır:
“Müşteri gerekliliği ile başlamak, müşteri memnuniyeti ile bitirmek” fikrine bağlıyız. Ürettiğimiz otoklavlar ve diğer tıbbi cihazlar mükemmel görünüm, yüksek teknoloji ve rekabetçi fiyat ile dünyada iyi bir üne sahiptir. Mingtai’nin iş hayatında ortağınız ve dostunuz olmasına izin verin.

15 yıldan fazla bir süredir otoklav üretim tecrübesine sahip olan Ningbo Mingtai Medical Instrument, daima ebedi arayışı olan en yeni tıbbi cihazları üretme misyonuyla her zaman önce kalite hedefli ve profesyonellik odaklı bir prensiple çalışmaktadır.

Ningbo Mingtai Tıbbi Cihazlar Co Ltd Ningbo Mingtai Tıbbi Cihazlar Co LtdNingbo Mingtai Tıbbi Cihazlar Co LtdNingbo Mingtai Tıbbi Cihazlar Co Ltd

 

 

Teknik Özellikler

SUN-II B Sınıfı 18 litre Medikal Otoklav Teknik Bilgileri:

 

VoltajAC 220V/110V ±10%
Frekans50/60Hz
Fiş tipiGB 3 hat /EN 3 hat / American 3 hat
Maksimum Hp2000VA
Kazan Hacmi18L
Yük kapasitesi4.5 kg enstruman, 2 kg tekstil, 1.2 kg tek parça
SınıfEuropean Class B standard
Sterilizasyon Sıcaklığı134℃/121℃
İç ebatlarΦ249×355 mm
Net ağırlık48 kg
Dış Ebatlar445 x 550 x 395 mm
Ambalaj ebatları670 × 550 × 500 mm

 

Ambalaj İçeriği:

Otoklav Cihazı
1x tutucu raf
3x metal tepsi
1x boşaltma hortumu
1x halka conta
1x güç kablosu
1x manuel tutucu
2x sigorta
1x kullanım klavuzu

SUN Otoklav Sterilizasyon Programları:

 

PROGRAM1234567
DERECE134 ℃121 ℃134 ℃121 ℃134 ℃121 ℃121 ℃
DETAYPAKETSİZPAKETSİZPAKETLİPAKETLİPAMUKPAMUKPLASTİK
Sterilizasyon Sıcaklığı134℃121℃134℃121℃134℃121℃121℃
Sterilizasyon Basıncı210 kpa110 kpa210 kpa110 kpa210 kpa110 kpa110 kpa
Vakum Adetleri1133331
Sterilizasyon Süresi4 dk20 dk4 dk20 dk20 dk20 dk20 dk
Kurutma Süresi12 dk12 dk18 dk18 dk20 dk20 dk18 dk
Program Süresi30-35 dk40-45 dk50-55 dk55-60 dk50-55 dk55-60 dk40-50 dk

Görseller

Videolar

MINGTAI – Sterilizasyon Konusunda Ekonomik, Kaliteli ve Garantili Çözümler

Fiyat

SUN-II  18 lt. otoklav

Bu alanı sadece sitemize giriş yapanlar görebilir. Lütfen giriş yapmak için tıklayın.