2 BoyutluMORITA Veraview IC5 HD Panoramik Röntgen Cihazı

Diş hekimleri tarafından dünya da en çok tercih edilen panoramik röntgen cihazı Morita IC5!

Kolay ve hızlı şekilde kaliteli görüntüler üreten Morita IC5 ile radyolojik teşhis ihtiyacınızı ekonomik olarak karşılayın.

 • Neden IC5 HD
 • Neden Morita
 • Teknik Özellikler
 • Yazılım
 • Dokümanlar
 • Görseller
 • Videolar
 • Fiyat

Neden IC5 HD

Morita IC5-HD Panoramik Röntgen Cihazı’nın Fark Yaratan Özellikleri:

Model Yaşı

Üçüncü jenerasyon Morita Panoramik Röntgen Cihazı IC5

Tüp

Morita Röntgen Cihazı HD tüp kullanır, 140 khz lik tüp frekansı ile foton enerji gücü yüksektir. Düşük radyasyon yoğunluğu ile kısa sürede yüksek çözünürlük elde edilir. Ayrıca tüpün 116 kilojüllük ısı birimi ile  ısınma olmaz, dijital parazit olmaz.

Sensör

Morita Röntgen Cihazı HD sintilatörlü sensör kullanır, dijital sis ve yansıma olmaz üstelik 16 bit yani 65.530 gri tonu olan renk aralığı elde edilir.

Doz Yönetimi

Densitometre ile kemik yoğunluğu ölçümüne dayalı çekim sırasında anlık ve değişken dinamik doz ve görüntü yönetimi sistemi mevcuttur. Bu patentli sistem sayesinde 1 miliamper hassasiyetinde kademeli 1-7,5 mA aralığında hassas doz ve görüntü yönetimi yapılabilir.

Yine bu sayede görüntü dengeli ve homojen oluşuyor ayrıca 16 bit gri skalasından ve gri dağılımından, teşhis amaçlı maksimum istifade edilebilir, görüntüde siyah beyaz renkler az, gri tonlar ise zengindir.

Görüntü Yönetimi

Dijital pozometre ile otomatik ışık optimizasyonu ve görüntü güçlendirme sistemi vardır. Bu sistem de patentlidir, sistem sayesinde görüntüde gölge, parlama, karartı, dalgalanma olmaz. Görüntünün ışık dağılımında da denge vardır.

Çekim Tekniği

Patentli radyal bir oluk (ray) içinde C kolunun parabolik dönüş hareketi ile sabit ölçülü, dik açılı lineer panoramik çekim yapılır. Bu teknoloji de patentlidir ve sayesinde sıfır distorsiyon, sabit magnifikasyon, otomatik kalibrasyon ile 1:1 ölçüm ve implant planlama imkanı ile adeta 2 boyutlu tomografi çekimi gibi tüm resimde kesin ölçü elde edilebilir.

Çözünürlük

5,5 saniye süper hızlı çekim modunda sadece 20 mas ışıma ile 16 bit gri skalası.
Morita Röntgen Cihazı IC5 ile 10 saniyede süper yüksek çözünürlük çekim modunda sadece 40 mas ışıma ile 16 bit gri skalası ve 4,6 megapiksel çözünürlük elde edilir.

Doz

Morita IC5 panoramik röntgeni 1-7,5 mA dinamik aralıkta 0,5 mA hassasiyetinde ortalama 4 mA ile çekebilir, çekim süresi de kısa olduğundan; bu doz değerlerine yaklaşabilen başka bir marka ve model yoktur. Rakip modeller benzer görüntü çözünürlüğünü elde etmek için en az 3 kat fazla doz kullanılmaktadır hatta aynı iş için 16 kata kadar fazla doz veren modeller de vardır.

Kullanım

Hastayı konumlandırmak ve ışınları odaklamak çok kolaydır. 13 yardımcı unsur ile hekimin veya asistanın hatasız panoramik çekme imkanı vardır.

Röntgen Cihazlarında Garanti ve Satış Sonrası

3 yıl garanti
Garantiyi 10 yıla kadar uzatma imkanı
10 yıl içinde tomografiye upgrade imkanı

Yazılım

Dicom lisanslı Türkçe network tipi kullanıcı sınırı olmayan yazılım, hasta takip, teşhis ve implant planlama programı, zengin implant kütüphanesi içerir. Hasta bilgi yönetim sistemleri ile tam uyum sağlamaktadır.

Teknik Destek

A sınıfı TSE hizmet yeterlilik belgesi sahibi teknik servisimiz ile 2 saat içinde haftada 6 gün boyunca müdahale ve uzaktan bağlantıyla canlı destek hizmet garantisi ve Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu, İç ve Doğu Anadolu ve Karadeniz bölge servislerimiz ile 24 saat içinde yerinde fiziki müdahale hizmetimiz bulunmaktadır.

Referanslar

10 yıl tüm versiyonlar toplamında “0” arıza istatistiği, toplamda yüzlerce Morita IC5 kullanıcısı

Morita Panoramik Röntgen Cihazı’nda Doğru, güvenilir ve gerçek ölçüler:

İmplant planlamasında 1/1 ölçüde panoramik röntgen elde etmek için Morita teknolojisi mekanik ve dijital olarak size destek olmaktadır.

Morita’nın geliştirdiği patentli radyal oluk içinde dönen C kolu, panoramik röntgen çekimi sırasında tüp hasta sensör mesafesini sabit tutar. Tüpten çıkan ışınların hasta ve sensöre ulaşma açısı 90° dir. Bu sayede panoramik röntgeni oluşturan çizgiler lineer ve dik açılı oluşur. Yani panoramik röntgen de distorsiyon oluşmaz.

Panoramik röntgen cihazının işletim sistemi panoramik rötngeni 1/1 olarak kalibre eder ve böylece yazılımda ölçme imkanı verir. Sonuç olarak baktığınız panoramik röntgen gerçek, panoramik röntgen üzerinden ölçtüğünüz mesafeler doğru ve güvenilirdir.

Bu özellik panoramik röntgenden elde edilen periapikal görüntülerde de kullanılabilir.

Ayrıntılı bilgi için hemen iletişime geçin!

Neden Morita

 

Morita Logoxxxx

Dijital panoramik ve volumetrik tomografi cihazlarının mucidi 100+ yıllık Morita firmasıdır.
Morita 1967 yılından beri panoramik röntgen ve 1979 yılından beri dijital panoramik röntgen cihazı üretmektedir. Morita firması 1996 yılından beri volumetrik tomografi ve 2007 yılından beri panoramik özellikli volumetrik tomografi üretir. 2017 yılında ise 8. jenerasyon volumetrik tomografi cihazını üretmiştir.
Cihazlarda tek bir parça bile başka bir ülkede üretilmemektedir, %100 Japon, %100 Morita üretimidir, Cihazda kullanılan tüm parçalar Japonya menşeilidir ve Morita’ya özel üretilmektedir. Morita Ar-Ge olarak 2 ve 3 boyutlu dental görüntülemeye yatırım yapmaya devam eden innavasyoncu bir firmadır. Firmanın sahibi köklü Morita ailesi olup markanın arkasında da onlar bulunmaktadır.

Böyle istikrarlı ve güçlü bir firma ile çalışmak kullanıcılara düşük toplam sahip olma maliyeti, uzun kullanım ömrü, yüksek ikinci el değeri ve yıllar sonra bile yedek parça temin etme garantisi gibi birçok uzun vadeli avantajlar sağlar.

Teknik Özellikler

Cihazın Teknik Özellikleri:

 • Çekim süresi: 5,5-10 sn panoramik
 • Efektif doz: 1,5-11 mikro Sv
 • Gri skalası: 16 bit (65.536 gri tonu)
 • Sensör piksel boyutu: 48 μm
 • Görüntü piksel boyutu: 96 μm
 • Görüntü piksel sayısı: 4,6 megapiksel
 • Aktif sensör alanı: 147.5 x 6.1 mm
 • Tüp akım değeri: 1-7,5 mA (0,5 mA hassasiyette ayarlanabilir.)
 • Tüp voltaj değeri: 60-70 kV (1 kV hassasiyette ayarlanabilir.)
 • Focal Spot: 0.5

Cihazının Ölçüleri (m):

 • En: 0.89 Der: 0.97 Yük: 2.35

Cihazın Çekebildiği Görüntüler:

 • Orthoradyal Panoramik 1,3x
 • Pedodontik 1,3x
 • Maksiller Sinüs
 • TMJ 4’lü projeksiyon

Cihazının İçeriği:

 • Veraview IC5 HD Cihazı
 • 1 adet Network tipi Dicom lisanslı görüntüleme
  yazılımı, implant planlama modülü ve hasta veritabanı ile birlikte

Yazılım

Radyoloji Yazılımı:

Sistemle birlikte hasta veri tabanı üzerinden dijital görüntülere ulaşıp işleyebileceğiniz çoklu kullanıcılı network versiyonu gelişmiş bir görüntüleme, teşhis ve arşiv yazılımı verilmektedir. Yazılım DICOM 3.0 uyumludur. Implant planlama modülü dahildir.

Radyoloji Yazılımı Opsiyonları:

DFO ortodontik planlama modülü, görüntüleme merkezleri için viewer software, PACS sistemleri ve kuru baskı lazer yazıcılar ile entegrasyon modülleri.

Görseller

Videolar

Morita Dijital Panoramik Röntgen Cihazı Tanıtım Sunumu

Morita IC5 HD Panoramik Röntgen Kısa Sunum

Morita Veraview IC5-HD panoramik röntgen cihazında hastanın röntgen çekimi için konumlandırılması

Morita Hakkında – Dental Sektörün Öncüsü – Dental Görüntüleme ve Endodonti Cihazlarının Mucidi

Morita Veraview IC5-HD dijital panoramik röntgen cihazıyla 5.5 sn’ de panoramik röntgen çekimi

Kaliteli Röntgen Denince Morita Veraview IC5-HD Dijital Panoramik Röntgen Cihazı | Metco Dental

Morita Veraview IC5-HD Dijital Panoramik Röntgen Cihazının Röntgen Çekimi İçin Ayarlanması

i Dixel 3D Operation Webinar

Introducing AGS2 for i-Dixel

Dr. Bruno Azevedo presents Diagnostics with i-Dixel

Fiyat

Bu alanı sadece sitemize giriş yapanlar görebilir. Lütfen giriş yapmak için tıklayın.