2 BoyutluMORITA Veraviewepocs 2DCP Dijital Panoramik ve Dijital Sefalometrik Röntgen Cihazı

Diş hekimliği radyolojisinde yüksek teknolojiye ve gelişmiş patentli özelliklere sahip 2 boyutlu görüntüleme cihazı 2D CP.

Ekstra dayanıklılık ve yüksek performans garantisi!

 • Neden 2D CP
 • Neden Morita
 • Teknik Özellikler
 • Yazılım
 • Dokümanlar
 • Görseller
 • Videolar
 • Fiyat

Neden 2D CP

Morita 2DCP – Dijital Panoramik Dijital Sefalometrik Röntgen Cihazı – Fark Yaratan Özellikler:

Model Yaşı

3. Jenerasyon 2D CP

Tüp

150 khz lik tüp frekansı ile foton enerji gücü oldukça yüksek olan HD tüp kullanılmaktadır. Düşük radyasyon yoğunluğu ile kısa sürede yüksek çözünürlük elde edilir. Ayrıca tüpün 194 kilojüllük ısı birimi ile  ısınma olmaz, dijital parazit olmaz.

Sensör

HD sintilatörlü sensör kullanıyoruz dijital sis ve yansıma yok 16 bit yani 65.530 gri skalası

Doz yönetimi

Densitometre ile kemik yoğunluğu ölçümüne dayalı çekim sırasında anlık ve değişken dinamik doz ve görüntü yönetimi sistemi mevcuttur. Bu patentli sistem sayesinde 1 mA hassasiyetinde kademeli 1-10 mA aralığında hassas doz ve görüntü yönetimi yapılmaktadır. Böylece görüntü dengeli ve homojen oluşur. 16 bit gri skalasından ve gri dağılımından, teşhis amaçlı olarak maksimum oranda fayda sağlanır. Görüntüde siyah beyaz renkler az zengin gri ise fazladır.

Görüntü yönetimi

Dijital pozometre ile otomatik ışık optimizasyonu ve görüntü güçlendirme sistemi vardır. Patentli bu sistem sayesinde görüntüde gölge, parlama, karartı, dalgalanma oluşmaz. Görüntünün ışık dağılımında denge vardır.

Çekim tekniği

Çekim ünitesi kolunun x-y eksenlerinde parabolik hareket kabiliyeti ile çekim özgürlüğü sağlanır. İki ilave motor sayesinde farklı rotasyon hareketleri yapabilen C kolu, süperpozesi azaltılmış orthoradyal çekim, gölge azaltmalı çekim gibi alternatif çekim programlarını başarı ile işletebilir.

Çözünürlük

7,5 saniye süper hızlı çekim modunda sadece 30 mas ışıma ile 16 bit gri skalası15 saniye süper yüksek çözünürlük çekim modunda sadece 60 mas ışıma ile 16 bit gri skalası ve 4,6 megapiksel çözünürlük

Doz

2D CP panoramik röntgeni 1-10 mA dinamik aralıkta 1 mA hassasiyetinde ortalama 4 mA ile çekebilir, çekim sürelerimiz de kısa olduğundan; bu doz değerlerine yaklaşabilen başka bir marka ve model yoktur. Rakip modeller benzer görüntü çözünürlüğünü elde etmek için yaklaşık 3 kat fazla doz kullanılmaktadır hatta aynı iş için 16 kata kadar fazla doz veren modeller de vardır.

Sefalometrik özellikler

Morita’nın geliştirdiği eş zamanlı 4 nokta tarama tekniği ile hassas ve kusursuz sefalometrik görüntü çekilir ve hastaya klasik bir sefalometriğe göre onda bire kadar daha az doz uygulanır.Densitometre ile kemik yoğunluğu ölçümüne dayalı çekim sırasında anlık ve değişken dinamik doz ve görüntü yönetimi sistemi sefalometrik çekimlerde de mevcuttur. Bu patentli sistem sayesinde 1 mA hassasiyetinde kademeli 1-10 mA aralığında hassas doz ve görüntü yönetimi yapılmaktadır.Sefalometrik çekimlerde yumuşak dokuyu otomatik filtre eden “density compensation” özelliği vardır. Bu sayede burun-dudak-çene hatlarındaki yumuşak dokuya daha az doz verildiği için bu unsurlar çok daha belirgin olarak görüntülenir.Sefalometrik çekimler için sefalostatta frankfurt düzlemi referans ışığı bulunur. Bu sayede hasta doğru konumlandırılır.

Kullanım

Otomatik odaklama özelliği ile panoramik çekimlerde net görüntü alanı dişler bölgesine tek tuş ile otomatik olarak odaklanabilir. Bu sayede çekim hataları minimize edilir. Hasta bir kez sabitlendikten sonra cihazda bulunan üç motor ve kızıl ötesi sensörler C kolunu çekim bölgesine taşır. Yani hasta cihaza göre değil, cihaz hastaya göre konumlanır.

Dokunmatik dijital kumanda paneli sadedir, net görüntü alanının dişler bölgesine odaklanması için lazer referans ışıkları vardır. Kullanımı kolaydır.

Garanti ve satış sonrası

3 yıl garanti

Garantiyi 10 yıla kadar uzatma imkanı

Yazılım

Cihaz yeni Mediadent V8 versiyonu ile sunulur.Dicom lisanslı Türkçe dil seçeneği olan network tipi, kullanıcı sınırı olmayan bu yazılım, hasta takip, teşhis ve implant planlama programı ve zengin implant kütüphanesi içerir. Hasta bilgi yönetim sistemleri ile tam uyum sağlamaktadır. Otomatik ve hazır görüntü/ışık filtre seçenekleri mevcuttur.

Yükseltme imkanı

Cihaz istenirse 3 boyutlu volumetrik tomografiye yükseltilebilir.

Teknik Destek

A sınıfı TSE hizmet yeterlilik belgesi sahibi teknik servisimiz ile 2 saat içinde haftada 6 gün boyunca müdahale ve uzaktan bağlantıyla canlı destek hizmet garantisi ve Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu, İç ve Doğu Anadolu ve Karadeniz bölge servislerimiz ile 24 saat içinde yerinde fiziki müdahale hizmetimiz bulunmaktadır.

Referanslar

Cihazın görüntüleme kapasitesi ve dayanıklılığı ile özellikle yoğun çekim yapılan üniversite hastaneleri, ağız diş sağlığı merkezleri ve görüntüleme merkezleri 2D CP modelini uzun yıllardır başarı ile kullanmaktadırlar. Yüksek soğutma kapasitesi sayesinde bu tür yerler günde 250 ve üzeri çekim yapabilmektedirler.

Doğru, güvenilir ve gerçek ölçüler:

İmplant planlamasında birebir ölçüde panoramik röntgen elde etmek için morita teknolojisi mekanik ve dijital olarak size destek olmaktadır.

Morita’ nın geliştirdiği çok yönlü, üç motorlu, x ve y eksenli hareket kabiliyetine sahip c kolu, panoramik röntgen çekimi sırasında tüp hasta sensör mesafesini sabit tutar. Tüpten çıkan ışınların hasta ve sensöre ulaşma açısı 90° dir. Bu sayede panoramik röntgeni oluşturan çizgiler lineer ve dik açili oluşur. Yani panoramik röntgen de distorsiyon oluşmaz. Panoramik röntgen çekimi sirasinda cihazin işletim sistemi panoramik röntgeni birebir olarak kalibre eder ve böylece yazilimda ölçme imkani verir. Sonuç olarak baktiğiniz panoramik röntgen gerçek, panoramik röntgen üzerinden ölçtüğünüz mesafeler doğru ve güvenilirdir.

Bu özellik panoramik röntgenden elde edilen periapikal görüntülerde de kullanilabilir.

Sefalometrik röntgen görüntüsünün ölçüsü sabit 1,1 büyütmelidir. 90 kV ile çekilen görüntüler aranan tüm anatomik referans noktalarının ayırt edilebilmesine ve ortodontik analiz ve ölçüm yapılabilmesine olanak tanır.

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

Neden Morita

 

Morita Logoxxxx

Dijital panoramik ve volumetrik tomografi cihazlarının mucidi 100+ yıllık Morita firmasıdır.
Morita 1967 yılından beri panoramik röntgen ve 1979 yılından beri dijital panoramik röntgen cihazı üretmektedir. Morita firması 1996 yılından beri volumetrik tomografi ve 2007 yılından beri panoramik özellikli volumetrik tomografi üretir. 2017 yılında ise 8. jenerasyon volumetrik tomografi cihazını üretmiştir.
Cihazlarda tek bir parça bile başka bir ülkede üretilmemektedir, %100 Japon, %100 Morita üretimidir, Cihazda kullanılan tüm parçalar Japonya menşeilidir ve Morita’ya özel üretilmektedir. Morita Ar-Ge olarak 2 ve 3 boyutlu dental görüntülemeye yatırım yapmaya devam eden innavasyoncu bir firmadır. Firmanın sahibi köklü Morita ailesi olup markanın arkasında da onlar bulunmaktadır.

Böyle istikrarlı ve güçlü bir firma ile çalışmak kullanıcılara düşük toplam sahip olma maliyeti, uzun kullanım ömrü, yüksek ikinci el değeri ve yıllar sonra bile yedek parça temin etme garantisi gibi birçok uzun vadeli avantajlar sağlar.

Teknik Özellikler

Cihaz yeni mekatronik teknoloji ürünüdür.

Yapay zeka ile düşünüp, karar verip, uygulayan bir radyoloji robotu gibi çalışır. Temel referansı hastanın kemik yoğunluğu ölçümüdür. Dozu ve görüntüyü hastanın kemik yoğunluğu dağılımına göre hastaya özel optimize eder. Radyolojik görüntüler eski teknoloji ürünü olan siyah beyaz değil yeni nesil zengin gri yapıda oluşur.

Cihazının Teknik Özellikleri:
 • Çekim süresi: 7,4 yada 15 saniye panoramik, 4.9 saniye Sefalometrik
 • Gri Skalası: 16 bit (65.536 gri tonu)
 • Sensör piksel boyutu: 48 μm
 • Görüntü piksel boyutu: 96 μm
 • Görüntü piksel sayısı: 4,6 megapiksel
 • Aktif sensör alanı: 221.2 x 6.1 mm
 • Tüp akım değeri: 1-10 mA (1 mA hassasiyette ayarlanabilir.)
 • Tüp voltaj değeri: 60-90 kV (1 kV hassasiyette ayarlanabilir.)
 • Focal Spot: 0.5
Cihaz ölçüleri (m):
 • En:2.00 Der: 1.33 Yük: 2.35
Cihazın Çekim programları:
 • Standart 1,3x
 • Büyütmeli 1,6x
 • Pedodontik (Standart 1,3x,1,6x, Ortoradyal 1,3x ve 1,6x,
 • Gölge azaltmalı 1,3x ve 1,6x)
 • Ön veya arka Sinüs
 • Ortoradyal 1,3x ve 1,6x
 • Gölge azaltmalı 1,3x ve 1,6x
 • 5 Segment panoramik
 • TMJ 4’lü projeksiyon
 • Lateral Sefalometrik
 • P/A Sefalometrik
Cihazının İçeriği:
 • 1 adet CDCP 700 panoramik ve sefalometrik ortak kaset (kod: 1810)
 • 1 adet Network tipi Dicom lisanslı görüntüleme
  yazılımı, implant planlama modülü ve hasta veritabanı ile birlikte

Yazılım

Radyoloji Yazılımı:

Sistemle birlikte hasta veri tabanı üzerinden dijital görüntülere ulaşıp işleyebileceğiniz çoklu kullanıcılı network versiyonu gelişmiş bir görüntüleme, teşhis ve arşiv yazılımı verilmektedir. Yazılım DICOM 3.0 uyumludur. Implant planlama modülü dahildir.

Radyoloji Yazılımı Opsiyonları:

DFO ortodontik planlama modülü, görüntüleme merkezleri için viewer software, PACS sistemleri ve kuru baskı lazer yazıcılar ile entegrasyon modülleri.

Görseller

Videolar

Metco Dental | Dental klinik, Görüntüleme, Sterilizasyon, Endodonti Cihazları ve Sarf Malzemeleri

i Dixel 3D Operation Webinar

Introducing AGS2 for i-Dixel

Dr. Bruno Azevedo presents Diagnostics with i-Dixel

Fiyat

Bu alanı sadece sitemize giriş yapanlar görebilir. Lütfen giriş yapmak için tıklayın.