MORITA Veraviewepocs 2DCP Dijital Panoramik ve Dijital Sefalometrik Röntgen Cihazı

Fiyatları görmek ve teklif almak için lütfen kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ürün Kategorisi:
Marka: MORITA Model: 2DCP
Ürünü Paylaş:

Diş hekimliği radyolojisinde yüksek teknolojiye ve gelişmiş patentli özelliklere sahip 2 boyutlu görüntüleme cihazı 2D CP.

Ekstra dayanıklılık ve yüksek performans garantisi!

Genel Özellikler

Morita 2DCP - Dijital Panoramik Dijital Sefalometrik Röntgen Cihazı

Morita'nın son nesil mekatronik teknoloji ürünü 2DCP cihazı yenilenmiş kasası ve güncellenmiş  işletim sistemi ile kullanımınıza sunuluyor.

2DCP model panoramik-sefalometrik röntgen cihazı; yapay zeka ile düşünüp, karar verip, uygulayan bir radyoloji robotu gibi çalışır. Temel referansı hastanın kemik yoğunluğu ölçümüdür. Dozu ve görüntüyü hastanın kemik yoğunluğu dağılımına göre hastaya özel optimize eder. Radyolojik görüntüler eski teknoloji ürünü olan siyah beyaz değil yeni nesil zengin gri yapıda oluşur.

Fark Yaratan Tüp ve Sensör Özellikleri:

Tüp
150 khz lik tüp frekansı ile foton enerji gücü oldukça yüksek olan HD tüp kullanılmaktadır. Düşük radyasyon yoğunluğu ile kısa sürede yüksek çözünürlük elde edilir. Ayrıca tüpün 194 kilojüllük ısı birimi ile  ısınma olmaz, dijital parazit olmaz.

Sensör
HD sintilatörlü sensör kullanılmaktadır. Djital sis ve yansıma yoktur.
16 bit yani 65.530 farklı tonda gri skalası sunar

Model Yaşı
3. Jenerasyon 2D CP

Doz ve Görüntü Yönetimi

Doz yönetimi
Densitometre ile kemik yoğunluğu ölçümüne dayalı çekim sırasında anlık ve değişken dinamik doz ve görüntü yönetimi sistemi mevcuttur. Bu patentli sistem sayesinde 1 mA hassasiyetinde kademeli 1-10 mA aralığında hassas doz ve görüntü yönetimi yapılmaktadır. Böylece görüntü dengeli ve homojen oluşur. 16 bit gri skalasından ve gri dağılımından, teşhis amaçlı olarak maksimum oranda fayda sağlanır. Görüntüde siyah beyaz renkler az zengin gri ise fazladır.

Görüntü yönetimi
Dijital pozometre ile otomatik ışık optimizasyonu ve görüntü güçlendirme sistemi vardır. Patentli bu sistem sayesinde görüntüde gölge, parlama, karartı, dalgalanma oluşmaz. Görüntünün ışık dağılımında denge vardır.

Çekim Tekniği, Çözünürlük ve Doz

Çekim tekniği
Çekim ünitesi kolunun x-y eksenlerinde parabolik hareket kabiliyeti ile çekim özgürlüğü sağlanır. İki ilave motor sayesinde farklı rotasyon hareketleri yapabilen C kolu, süperpozesi azaltılmış orthoradyal çekim, gölge azaltmalı çekim gibi alternatif çekim programlarını başarı ile işletebilir.

Çözünürlük
7,5 saniye süper hızlı çekim modunda sadece 30 mas ışıma ile 16 bit gri skalası15 saniye süper yüksek çözünürlük çekim modunda sadece 60 mas ışıma ile 16 bit gri skalası ve 4,6 megapiksel çözünürlük

Doz
2D CP panoramik röntgeni 1-10 mA dinamik aralıkta 1 mA hassasiyetinde ortalama 4 mA ile çekebilir, çekim sürelerimiz de kısa olduğundan; bu doz değerlerine yaklaşabilen başka bir marka ve model yoktur. Rakip modeller benzer görüntü çözünürlüğünü elde etmek için yaklaşık 3 kat fazla doz kullanılmaktadır hatta aynı iş için 16 kata kadar fazla doz veren modeller de vardır.

Sefalometrik Özellikler

Eş Zamanlı Tarama Tekniği
Morita’nın geliştirdiği eş zamanlı 4 nokta tarama tekniği ile hassas ve kusursuz sefalometrik görüntü çekilir ve hastaya klasik bir sefalometriğe göre onda bire kadar daha az doz uygulanır.Densitometre ile kemik yoğunluğu ölçümüne dayalı çekim sırasında anlık ve değişken dinamik doz ve görüntü yönetimi sistemi sefalometrik çekimlerde de mevcuttur. Bu patentli sistem sayesinde 1 mA hassasiyetinde kademeli 1-10 mA aralığında hassas doz ve görüntü yönetimi yapılmaktadır.

Yumuşak Doku Filtresi
Sefalometrik çekimlerde yumuşak dokuyu otomatik filtre eden “density compensation” özelliği vardır. Bu sayede burun-dudak-çene hatlarındaki yumuşak dokuya daha az doz verildiği için bu unsurlar çok daha belirgin olarak görüntülenir.Sefalometrik çekimler için sefalostatta frankfurt düzlemi referans ışığı bulunur. Bu sayede hasta doğru konumlandırılır.

Kullanım ve Yazılım Özellikleri

Kullanım
Otomatik odaklama özelliği ile panoramik çekimlerde net görüntü alanı dişler bölgesine tek tuş ile otomatik olarak odaklanabilir. Bu sayede çekim hataları minimize edilir. Hasta bir kez sabitlendikten sonra cihazda bulunan üç motor ve kızıl ötesi sensörler C kolunu çekim bölgesine taşır. Yani hasta cihaza göre değil, cihaz hastaya göre konumlanır.

Dokunmatik dijital kumanda paneli sadedir, net görüntü alanının dişler bölgesine odaklanması için lazer referans ışıkları vardır. Kullanımı kolaydır.

Yazılım
Cihaz Morita'nın kendi yazılımı ile sunulur. Dicom lisanslı Türkçe dil seçeneği olan network tipi, kullanıcı sınırı olmayan bu yazılım, hasta takip, teşhis ve implant planlama programı ve zengin implant kütüphanesi içerir. Hasta bilgi yönetim sistemleri ile tam uyum sağlamaktadır. Otomatik ve hazır görüntü/ışık filtre seçenekleri mevcuttur.

Yükseltme İmkanı
Cihaz istenirse dönüşüm yolu ile 3 boyutlu volumetrik tomografiye yükseltilebilir.

Garanti ve Satış Sonrası Hizmetler

Garanti
3 yıl parça ve servis garantisi vardır
Garantiyi 10 yıla kadar uzatma imkanı

Teknik Destek
A sınıfı TSE hizmet yeterlilik belgesi sahibi teknik servisimiz ile 2 saat içinde haftada 6 gün boyunca müdahale ve uzaktan bağlantıyla canlı destek hizmet garantisi ve Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu, İç ve Doğu Anadolu ve Karadeniz bölge servislerimiz ile 24 saat içinde yerinde fiziki müdahale hizmetimiz bulunmaktadır.

Referaslar

Referanslar
Cihazın görüntüleme kapasitesi ve dayanıklılığı ile özellikle yoğun çekim yapılan üniversite hastaneleri, ağız diş sağlığı merkezleri ve görüntüleme merkezleri 2D CP modelini uzun yıllardır başarı ile kullanmaktadırlar. Yüksek soğutma kapasitesi sayesinde bu tür yerler günde 250 ve üzeri çekim yapabilmektedirler.

Doğru, güvenilir ve gerçek ölçüler

Birebir İmplant Planlaması
İmplant planlamasında birebir ölçüde panoramik röntgen elde etmek için Morita teknolojisi mekanik ve dijital olarak size destek olmaktadır.

Dikey Açılı Çekim
Morita’ nın geliştirdiği çok yönlü, üç motorlu, x ve y eksenli hareket kabiliyetine sahip c kolu, panoramik röntgen çekimi sırasında tüp hasta sensör mesafesini sabit tutar. Tüpten çıkan ışınların hasta ve sensöre ulaşma açısı 90° dir. Bu sayede panoramik röntgeni oluşturan çizgiler lineer ve dik açili oluşur. Yani panoramik röntgen de distorsiyon oluşmaz. Panoramik röntgen çekimi sırasında cihazın işletim sistemi panoramik röntgeni birebir olarak kalibre eder ve böylece yazılımda ölçme imkânı verir. Sonuç olarak baktığınız panoramik röntgen gerçek, panoramik röntgen üzerinden ölçtüğünüz mesafeler doğru ve güvenilirdir.

Bu özellik panoramik röntgenden elde edilen periapikal görüntülerde de kullanılabilir.

Güvenilir Sefalometrik Ölçüler
Sefalometrik röntgen görüntüsünün ölçüsü sabit 1,1 büyütmelidir. 90 kV ile çekilen görüntüler aranan tüm anatomik referans noktalarının ayırt edilebilmesine ve ortodontik analiz ve ölçüm yapılabilmesine olanak tanır.

Yazılım

Radyoloji Yazılımı:
Sistemle birlikte hasta veri tabanı üzerinden dijital görüntülere ulaşıp işleyebileceğiniz çoklu kullanıcılı network versiyonu gelişmiş bir görüntüleme, teşhis ve arşiv yazılımı verilmektedir. Yazılım DICOM 3.0 uyumludur. Implant planlama modülü dahildir.

Radyoloji Yazılımı Opsiyonları:
DFO ortodontik planlama modülü, görüntüleme merkezleri için viewer software, PACS sistemleri ve kuru baskı lazer yazıcılar ile entegrasyon modülleri.

Teknik Özellikler

Cihazının Teknik Özellikleri:
 • Çekim süresi: 7,4 yada 15 saniye panoramik, 4.9 saniye Sefalometrik
 • Gri Skalası: 16 bit (65.536 gri tonu)
 • Sensör piksel boyutu: 48 μm
 • Görüntü piksel boyutu: 96 μm
 • Görüntü piksel sayısı: 4,6 megapiksel
 • Aktif sensör alanı: 221.2 x 6.1 mm
 • Tüp akım değeri: 1-10 mA (1 mA hassasiyette ayarlanabilir.)
 • Tüp voltaj değeri: 60-90 kV (1 kV hassasiyette ayarlanabilir.)
 • Focal Spot: 0.5
Cihaz ölçüleri (m):
 • En:2.00 Der: 1.33 Yük: 2.35
Cihazın Çekim programları:
 • Standart 1,3x
 • Büyütmeli 1,6x
 • Pedodontik (Standart 1,3x,1,6x, Ortoradyal 1,3x ve 1,6x,
 • Gölge azaltmalı 1,3x ve 1,6x)
 • Ön veya arka Sinüs
 • Ortoradyal 1,3x ve 1,6x
 • Gölge azaltmalı 1,3x ve 1,6x
 • 5 Segment panoramik
 • TMJ 4’lü projeksiyon
 • Lateral Sefalometrik
 • P/A Sefalometrik
Cihazının İçeriği:
 • 1 adet CDCP 700 panoramik ve sefalometrik ortak kaset (kod: 1810)
 • 1 adet Network tipi Dicom lisanslı görüntüleme
  yazılımı, implant planlama modülü ve hasta veritabanı ile birlikte
Radyoloji Yazılımı:

Sistemle birlikte hasta veri tabanı üzerinden dijital görüntülere ulaşıp işleyebileceğiniz çoklu kullanıcılı network versiyonu gelişmiş bir görüntüleme, teşhis ve arşiv yazılımı verilmektedir. Yazılım DICOM 3.0 uyumludur. Implant planlama modülü dahildir.

Radyoloji Yazılımı Opsiyonları:

DFO ortodontik planlama modülü, görüntüleme merkezleri için viewer software, PACS sistemleri ve kuru baskı lazer yazıcılar ile entegrasyon modülleri.

Dokümanlar

Görseller

Videolar

Metco Dental | Dental klinik, Görüntüleme, Sterilizasyon, Endodonti Cihazları ve Sarf Malzemeleri

i Dixel 3D Operation Webinar

Introducing AGS2 for i-Dixel

Dr. Bruno Azevedo presents Diagnostics with i-Dixel