MEYER CBCT 3D PRO Volumetrik Tomografi ve Dijital Panoramik Görüntüleme Cihazı

Fiyatları görmek ve teklif almak için lütfen kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ürün Kategorileri: ,
Marka: MEYER Model: 3D PRO
Ürünü Paylaş:

 

Gelişmiş Görüntü İşleme Teknolojisiyle Güçlendirilen Üstün Keskin Görüş

3D Pro, dental verileri tek bir taramada toplar ve doğru klinik teşhis için yüksek çözünürlüklü görüntülerin tüm yönlerini yeniden yapılandırır. Ortaya çıkan 3D görüntüler ve analitik veriler, diş tedavisi, implantasyon, cerrahi ve ortodonti için güvenilir bir teşhis ve tedavi temeli sağlar.

Genel Özellikler

MEYER CBCT 3D PRO

Profesyonel gereksinimler için zeki “all-in one” 3D/2D röntgen cihazı

Meyer firmasının yüksek teknolojili dental tomografi cihazı olan 3D PRO sektörün en kaliteli bileşenleri kullanılarak üretilmiştir. Görüntü sensörü Japon Hamamatsu, ışın tüpü Japon Toshiba firmaları ürünüdür. Meyer kendi geliştirdiği görüntü oluşturma teknolojisi ve yazılımı birlikte en doğru ve keskin imajlar için tercih edilen bir dental görüntüleme cihazıdır.

MEYER CBCT 3D PRO Cihazının Öne Çıkan Özellikleri:

Gelişmiş donanım, doğru görüntüleme:
Gelişmiş algoritmalarımız, daha yüksek kalitede, gerçeğe daha yakın görüntüler elde etmek için üst düzey donanım teknolojisiyle bütünleşir ve diş hekimlerine teşhis için daha doğru klinik bilgiler sağlar

Patentli hibrid darbeli X-ray teknolojisi ile koruma:
Patentli hibrid darbeli X-ray kaynağı teknolojisi, daha düşük doz radyasyon sağlarken yüksek çözünürlüklü görüntülerle doğru teşhise olanak tanır. Radyasyona maruz kalmayı en aza indirmek için röntgen dozu hastanın yaşına ve fiziğine göre ayarlanabilir

Toplu veri – anlık görüntü yeniden yapılandırması:
3D Pro, hastadan çekilen reel klinik görüntülerden eş zamanlı elde edilen toplu verileri, geliştirilmiş bilgi işlem kapasitesine sahip görüntü yeniden yapılandırma teknolojisini kullanarak geleneksel yinelemeli yeniden yapılandırma algoritması yerine kendi geliştirdiği algoritma ile veri kesinliği ve teşhis güvenliği sağlar.  Bu yöntemle çekimle eş zamanlı oluşturulan toplu görüntüler, konstrüksiyon bekleme süresinden de önemli ölçüde tasarruf sağlar. Yani 3D Pro ile çekilen imajlar, tekrarlanmadan, kopyalanmadan, yinelenmeden her seferinde anlık olarak yeniden oluşturulur. Bu sayede ekrana gelen görüntünün gerçekliğine mutlak olarak güvenebilirsiniz.

3D Pro'nun Yapay Zeka Unsurları

Ai Panoramic (Yapay Zekâlı Panoramik):
Gelişmiş AI+TS teknolojisi, iyileştirilmiş görüntü oluşturma hızı ile yüksek tanı kalitesine sahip panoramik görüntüler üretir ve klinik ayrıntıların netliğini ve doğruluğunu önemli ölçüde artırır

Ai Noise Reduction (Yapay Zekâlı Parazit Azaltma):
 Yenilikçi bir şekilde tasarlanmış AI+EM teknolojisi, görüntü parazitlerini ve bozulmaları anlamlı şekilde azaltır ve görüntü netliğini önemli ölçüde artırır.

Ai Artifact Removal (Yapay Zekâlı Artifakt Kaldırma):
Yeni nesil AI+EZ teknolojisi ise mine ve metal artifaktlarını etkili bir şekilde ortadan kaldırır ve yapısal detayların görüntülenmesini önemli ölçüde iyileştirir

MEYER CBCT 3D PRO Cihazının Genel İşlevleri:

CBCT (Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi):
Genel olarak çeşitli diş hekimliği endikasyonlarında uygulanan maksillofasiyal alanın üç boyutlu ve net olarak anatomik gösterimidir. Akıllı görüntüleme teknolojisi ile çekilen üç boyutlu kesin doğruluktaki görüntülerde, her açıdan gözlem, doğru mesafe ölçümü, yüzey alanı ölçümü, hacim ve kontur ana hattı izlenmesi, kemik yoğunluğu ölçümü mümkündür.

Panoramik:
Optimize edilmiş tomografik hareket ve yapısal rotasyon, hem mandibula hem de maksilla alanlarının güvenli bir şekilde teşhis edilmesini sağlar.

Bölgesel Diş Tomografisi:
Belirli bölgeye odaklanan kısmi BT modu, görüntü vokselini 40-80 μm’ye ulaştırır. Ayrıca DAP’ı %40 oranında azaltır, bu da daha düşük radyasyon dozuna yol açar.

Model Tarama:
Alçı modeli veya kalıbı taramak için çekim alanına yerleştirmeniz yeterlidir. Veriler, sonraki tasarım ve klinik uygulamaları için yazılıma aktarılacaktır.

Sefalometrik Opsiyonu:
Cihazın sefalometrik ataçmanlı versiyonda düşük doz radyasyonlu HD sefalometrik görüntüler üretmek için tek bir X-ışını kaynağının obje çift seviyeli hizalanması özelliği vardır.

Teknik Özellikler

Cihazın Teknik Özellikleri:

 • Çekim fonksiyonları: CBCT+ Panoramik
 • Maksimum FOV: Ø12 * 8 cm (Voksel ebadı: high mode 180 µm / normal mode 250 µm / fast mode 420 µm)
 • Minimum FOV: Ø4 * 3 cm (Voksel ebadı: 70 µm)
 • Çözünürlük: ≥70 μm
 • Dedektor tipi: CMOS (Hamamatsu)
 • Gri skala: 16-bit
 • Tüp Modeli: D-054SB (Toshiba)
 • Focal Spot: 0.5 * 0.5 mm
 • Toplam Filtrasyon: 5.7 mmAL (CT), 2.7 mmAL (diğer)
 • Tüp Voltajı: 60 ~ 90 kV (Pulse modu)
 • Tüp Akımı: 2 ~ 10 mA
 • X-ray ışıma süresi: CT: 20 sn.(8.7 sn.) Pan: 17 sn. Sef: 12 sn.
 • Dozlama Kotrolü: Hibrid pulse X-ray teknolojisi
 • Focal spot - hedef mesafesi: 250 mm
 • Net ağırlık: 220 kg (CT+Pan)
 • Net ağırlık: 260 kg (CT+Pan+Sef)

Dökümanlar

Görseller

Videolar

 

Meyer 3D Pro Mydent Viewer yazılımında 3D ortodonti fonksiyonları

Meyer 3D Pro Mydent Viewer yazılım 3 boyutlu modelleme ile ilgili fonksiyonlar

Meyer 3D Pro yapay zeka ile görüntü işleme

Meyer 3D Pro Bölgesel Tomografi Fonksiyonu

Meyer 3D Pro Akıllı Panoramik Fonksiyonları

Meyer 3D Pro Mydent Viewer© yazılımı kullanım ve fonksiyonlar