MELAG Vacuklav 44B+ Çift Kazanlı Otoklav Cihazı

Fiyatları görmek ve teklif almak için lütfen kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ürün Kategorisi:
Marka: MELAG Model: Vacuklav 44B+
Ürünü Paylaş:

İlk çift ceket teknolojili otoklav olan Melag Vacuklav 44 B+ modeli, özel tasarımlı buhar jeneratörü, ikinci buhar kazanı, güçlü vakum pompası sayesinde kliniğiniz için süper hızlı, yüksek performanslı, üst düzey güvenli sterilizasyon sağlar.

Stokta yok

Genel Özellikler

MELAG Vacuklav 44B+ 22 Litre Çift Kazan Teknolojili Otoklav Makinesi

Özellikle yoğun çalışan ve günde birkaç defa sterilizasyon döngüsü yapma ihtiyacı olan klinikler için ideal olan bu cihaz tek seferde alabildiği 9 kilogram yük kapasitesi ve hızlı çevrimde 10 dakikaya kadar düşen süre performansı ile benzersizdir.

Fark Yaratan Özellikler

Bu dental otoklav’ın en belirgin farkı iç içe geçmiş iki kazan (çift ceket/ double jacket) teknolojisi özelliğidir. Vacuklav 44B+ otoklav makinesi klasik bir buhar jeneratörü bulundurmamaktadır. Onun yerine kazanın hemen altında kazanın boyu ile aynı uzunlukta ince uzun bir tüp şeklinde buhar üreten bir jeneratör vardır. Bu jeneratörden sterilizasyon kazanının dışındaki ikinci kazana sürekli buhar takviyesi yapılır. Oradan da sterilizasyon haznesine çoklu enjeksiyon yöntemi ile kazan içinde homojen bir buhar dağılımı sağlanacak şekilde buhar püskürtülmektedir. Bu yüzden bu otoklav çok hızlı ve özellikle günde 4 ve üzeri sterilizasyon yapan yoğun çalışan klinikler için idealdir. Ayrıca tüm otoklavlar bin sürümde bir bakım gerektirirken Melag Vacuklav 44 B+ modeli 4 bin sürüm bakım gerektirmeden çalışabilmektedir.Paketlenmemiş el aletleri hızlı program ve fraksiyonlu ön vakum ile  otoklavdan 10 dakika sonra çıkartılabilmektedir. Kurutma ile bu süre paketlenmiş aletler için 17 dakikadır.

Cihazın Çalışma Özellikleri

Melag Vacuklav 44 B+ otoklav makinesi fraksiyonlu ön vakum metodu ile çalışmaktadır ve “Class B” otoklavları için gerekli olan Avrupa standardı EN 13060 karşılamaktadır.

Derin vakum çok yüksek performanslı bir vakum pompası sayesinde sağlanmaktadır. Derin post-vakum paketlenmiş materyaller, gözenekli / oluklu ürünler ve fazla miktardaki tekstil için optimal kurumayı garanti etmektedir.

Ekstra geniş grafik ekran sayesinde kullanım kolay hale gelmekte ve daha fazla bilgi ekranda görülebilmektedir.

MELAG Vacuklav 44B+ 22 Litre Çift Kazan Teknolojili Otoklav Makinesi üzerindeki Melaflash CF Card Printer sayesinde bilgiler flaş diske kaydedilebilir ve sterilizasyon kayıtları her bilgisayarda okunabilir.

Melag Vacuklav 44 B+ otoklav makinesinin kurulumu çamaşır makinesi kadar kolaydır.

Melag Vacuklav 44 B+ saf su sağlama sistemi olan Meladem 40 veya Meladem 47 ye hem şebeke suyu hemde tahliye olarak bağlanabilmektedir.

Musluk suyunun bir kısmı demineralize su olarak kullanılırken bir kısmı da vakum pompasının soğutulmasında kullanılmaktadır. Cihaz için şebeke suyu bağlantısı gereklidir.

Hız

MELAG Vacuklav 44B+ 22 Litre Çift Kazan Teknolojili Otoklav Makinesi gibi Premium Class dental otoklav (sterilizasyon) cihazları, 5 kilogram paketlenmiş enstrumanın genel programda sterilize edilmesi yaklaşık 20 dakika sürmektedir (kurutma süresi dahil). Diğer “Class B” dental otoklav (sterilizasyon) cihazlarının çoğuna göre % 50 zaman tasarrufu sağlar. Tekrarlanan ön vakum ile acil enstrumanlar 10 dakika gibi kısa bir sürede sterilize edilebilmektedir. Sterilizasyon işlemi başına maliyetin düşmesinin yanı sıra çabuk tamamlanan işlem kliniklerin yada muayenehanelerin daha az ekipman ve el aletiyle çalışması sağlanmıştır.

Konfor

Premium Class dental otoklav (sterilizasyon) makinelerinin kullanımı çok kolaydır ve sezgisel olarak bile yapılabilmektedir. Geniş grafik ekranda sterilizasyon programına ait tüm veriler detaylı olarak takip edilebilmektedir.(12cm en x 9cm yükseklik) Bu sayede kullanım klavuzu elektronik ortamda kullanıcının önünde olmaktadır ve olası kullanım hatalarını en aza indirmektedir.

Tasarım

Sık sık ödül alan tasarımıyla dental otoklav (sterilizasyon) cihazlarının kullanımı pozitif davranışlara katkı sağlamaktadır. Premium class serisiyle kullanım son derece basit ve zevklidir. Elektrikle açılıp kapanan kapak güvenli çalışmayı ve kolay bakımı sağlamaktadır.

Sterilizasyon işlemlerinin dökümante edilmesi gereklidir. Cihaz üzerinde olan seri arayüz bağlantısı ile protokol yazıcısı Melaprint 42 ile yada bilgisayarınızla iletişim kurar. Melag tarafından geliştirilmiş olan dökümantasyon yazılımı Melatrace bu işlem için gereklidir. İlaveten MELAflash CF Card sayesinde bilgiler flaş diske kaydedilebilir ve sterilizasyon kayıtları her bilgisayarda yada Melaflash CF Card reader da okunabilir.

Melacontrol (Helix) ek olarak parti kontrolü ve  dökümantasyon yapmanıza yardımcı olur. Meladoc etiket basma sistemi ile poşetlenmiş steril aletlerin üzerlerine sterilizasyon bilgileri hızlı ve basit şekilde yapıştırmak mümkündür.

Melag otoklav makinesi içindeki kazanı optimal olarak kullanmak için başlangıçta 6 tepsili model seçebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sterilizasyon Ürünleri

MELAG Meladem 40 Dental Su Arıtma

MELAG Meladem 40 Dental Su Arıtma, yüksek kalitede deminaralize suyu, düşük bir maliyet ile muayenehanenizde sağlamanıza yardımcı olur. Cihaz ile yüksek kalitede deminaralize suyu, düşük bir maliyet ile muayenehanenizde sağlamanız mümkündür (aqua dem). İyon değişimi prensibine göre şebeke suyundaki kirletici iyonlar (ör. kalsiyum, magnesyum vs.) sudan arındırılmakta ve yerlerine hidrojen ve hidroksil iyonları gelmektedir.

Teknik Özellikler

Melag Vacuklav 44 B+ Dental Otoklav Teknik Bilgileri:

EBATLAR
Dış Ebatlar:
En: 46 cm, Yükseklik (Ekran dahil): 56 cm, Derinlik: 68 cm.Ayaklar arası mesefe: 60 cm
(minimum 60 cm derinliğinde tezgahta durabilir)
Kazan : ø 25 x 45 cm.
Kazan Hacmi: 22 litre
Tepsi:En: 19 cm, Derinlik: 42 cm, Yükseklik: 2 cm.
Ağırlık: 59 kg.

Doluluk Seviyesi: 9 kg enstrüman – 2,5 kg tekstil
Enerji: 230 Volt / 50 Hz / 3,400 Watt

Ambalaj içeriği:
Otoklav cihazı, tepsi rafı, 6 adet standart tepsi, 2 adet ince tepsi, Meladem 40 su arıtma filtresi

Melag Vacuklav 44 B+ Dental Otoklav Program Devir Zamanı:
Program Cycle süresi (sıcak başlangıç): Sterilizasyon süresi: Kuruma Süresi:
(Genel) Universal-Program (134°C / 2 bar) 16- 22 dakika (7 kg enstrumana kadar)

26 dakika (2.5 kg tekstil)

5.5 dakika 12 dakika
(Hızlı) Quick-Program -B- (134°C / 2 bar) 14- 15 dakika (7 kg enstrumana kadar) 5.5 dakika 6 dakika
(Hızlı) Quick-Program -S- (134°C / 2 bar) 16- 22 dakika (7 kg enstrumana kadar) 3.5 dakika 2 dakika
(Hassas) Gentle-Program (121°C / 1 bar) 8- 12 dakika (7 kg enstrumana kadar) 20.5 dakika 12 dakika
Prion-Program (134°C / 2 bar) 31- 40 dakika (7 kg enstrumana kadar) 20.5 dakika 12 dakika
Bowie&Dick-test (134°C / 2 bar) 16- 22 dakika 5.5 dakika

 

Dokümanlar

Görseller

Videolar

Melag ile Her Kuruma ve Kliniğe Uygun Sterilizasyon Çözümleri - Metco Dental

Melag Sterilizasyon Cihazları - Otoklav Cihazları - Dental Dezenfeksiyon Cihazları - Metco Dental

Melag Dental Sterilizasyon Cihazları - Dr. Irene Bennecke - Metco Dental

Melag B sınıfı sterilizasyon - B Sınıfı Otoklav - Metco Dental

MELAG Otoklavlar - Elektrik Kesildiğinde Kapak Açma

MELAG Otoklavlar - Raf Ayarları

MELAG Otoklavlar - Ekstra Kurutma

MELAG Otoklavlar - Distile Su Kalitesi

MELAG Otoklavlar - Kirli Su Haznesi Boşaltma