-18%

MELAG Cliniclave 45 D – 110 litre Çift Kapılı Buhar Sterilizatörü

Fiyatları görmek ve teklif almak için lütfen kayıt olunuz veya giriş yapınız.

Ürün Kategorisi:
Marka: MELAG Model: Cliniclave 45 D
Ürünü Paylaş:

Cliniclave 45 D
Ağız diş sağlığı merkezleri ve diş hastaneleri için çift kapılı
110 litre hacimli merkezi buhar sterilizatörü

Genel Özellikler

MELAG Cliniclave 45 D Çift Kapılı Büyük Buhar Sterilizatörü

Cliniclave 45 D Buhar Sterilizatörü 110 litre kazan hacmine sahiptir.
Her iki tarafta da XXL renkli dokunmatik ekranla donatılmış olan çift kapılı Cliniclave 45D “temiz olmayan taraftan” yüklenir ve çalıştırılır. Boşaltma ve onaylama “temiz taraf” üzerinden yapılır.

Melag Cliniclave 45
Cliniclave serisi cihazların çift-jaket teknolojili kazanı

  • Cliniclave 45 D, diş hastaneleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, büyümeyi planyalan klinikler, muayenehaneler ve ayakta tedavi merkezleri için ideal büyük buhar sterilizatörü ihtiyacını karşılar.

FONKSİYONEL VE AVANTAJLI

  • Cliniclave serisindeki bu büyük buhar sterilizatörü, hem tek kapılı hem de çift kapılı modelde bulunan avantajları içermektedir.  Çalışma süreleri kaydı, mükemmel kurutma sonuçları, entegre dokümantasyon ve onay yazılımı, EN 1717 uygunluğu ve bireysel yükleme konsepti ile çok fonksiyonel bir cihazdır.  Tepsi aparatları ve olası yük konfigürasyonları (tepsiler, konteynerler ve enstrüman sepetleri) ve yükleme sistemi Cliniclave serisindeki tüm cihazlarla birlikte kullanılabilir.

KOLAY KURULUM - KOLAY BAKIM

  • Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta, diğer giriş-çıkışlı cihazlarla karşılaştırıldığında yenilikçi kurulum ve bakım konseptidir. Serbest hareket eden tekerleklere monte edilen Cliniclave 45 D, duvarda ona uygun açılmış bir boşluğa kaydırılarak oturtulabilir ve gerektiğinde bakım amaçları için dışarı çekilebilir. Özel olarak uyarlanmış paslanmaz çelik kapak sistemi, ilave çalışma gerekmeksizin çevreleyen duvar yüzeyinin tamamen kaplanmasını sağlar.

HIZLI VE PERFORMANSLI !

  • Cliniclave 45 D, 40 kg’a kadar paketsiz, 35 kg’a kadar paketli aletler ile 7 kg’a kadar tekstil yükleme kapasitesi ile karşılaştırılabilir geniş buhar sterilizatörlerinin çoğundan önemli ölçüde daha fazla performans sağlar. Özel tasarlanmış tepsi tutamaklarıyla bağlantılı olarak kullanılan silindirik sterilizasyon bölmesi, tüm departmanlar için en iyi çözümü sunar. Özellikle hızlı çalışma süreleri, yüksek yükleme kapasitesi ve güvenilir sterilizasyon güvenliği, muayenehane ve klinikte kullanılan büyük bir buhar sterilizatörü için en önemli gereksinimleri temsil eder. Cliniclave 45 D’nin patentli çift duvarlı sterilizasyon odasıyla sağlanan hızlı çalışma süreleri onu enstrümanların hijyeninin temel taşı haline getirir.

KOLAY VE EKONOMİK KULLANIM

  • Ekstra geniş renkli dokunmatik ekran sezgisel kullanım ve hızlı program seçimi sağlar; tüm bunlar hataları önlemeye yardımcı olur. Dokümantasyon, onay ve izlenebilirlik için entegre yazılım para tasarrufu ve eksiksiz bir güvenlik sağlar. Cliniclave 45 D, ekonomik bir cihaz olarak düşünülmüştür ve kaynak tüketiminden tasarruf sağlamaktadır. Özellikle düşük elektrik ve su tüketimi onu büyük buhar sterilizatörlerinin en ekonomiklerinden biri yapar.

Tamamlayıcı Sterilizasyon Ürünleri

Melaseal Pro Paket Mühürleme Cihazı

Cihaz klasik paketleme cihazlarından farklı olarak mühürleme ısısını kullandığınız poşete göre ayarlayabilen ve sabit tutan bir cihazdır. Hazırlanan poşetler otomatik olarak mühürleme haznesinde mühürlenerek seri şekilde yan tarafa doğru kayar. Kapatmak için uygulanan basınç programlanabilir ve sabit tutulur. Böylece her poşetin aynı sağlamlıkta kapatıldığına emin olabilirsiniz. Mühürlenme işlemi otomatik olarak yapıldığı için son derece seri bir şekilde paketleme yapılır.

Teknik Özellikler

Cihazının Teknik Özellikleri:

Hacim: 110 litre
Boyutlar: En: 65 cm x Derinlik: 101 cm x Yükseklik: 160 cm
Kazan: Derinlik: 74 cm Çap: 44 cm
Cihazın ağırlığı: 298 Kg
Tepsi sayısı:    2 büyük kaset ve 1 enstrüman sepeti ya da 24 adet dental tepsi
Tepsi Boyutları:          Kaset: 31x59x5 cm. – Dental Tepsi: 19x29x2 cm.
Doluluk Seviyesi: 35 kilo paketli enstruman, 7 kg tekstil
Enerji: 3×380 – 416V / 50-60Hz / 10.500 Watt (trifaze) 16 A

Ambalaj İçeriği:

Meladem 56 Su Arıtma Sistemi, Alt Kabin Dolabı, Tepsiler ve Enstruman Sepeti İçin Yükleme Rafı, 2 Adet Tepsi , 1 Adet Enstruman Sepeti , Tekerlekli Yükleme Trolleyi ve Dahili Kart Yazıcısı ile

 

Cihazın Program Devir Zamanı:
Programlar Cycle süresi (sıcak başlangıç): Kurutma Süresi:
(Genel) Universal-Program (134°C / 2 bar) 21 dakika (15 kg) 40 dakika (35 kg) 20 dakika
(Hızlı) Quick-Program B (134°C / 2 bar) 21 dakika (15 kg paketli) 10 dakika
(Hızlı) Quick-Program S (134°C / 2 bar) 17 dakika (15 kg paketsiz) 6 dakika
(Hassas) Gentle-Program (121°C / 1 bar) 36 dakika (15 kg) 45 dakika (7 kg tekstil) 20 dakika
Prion-Program (134°C / 2 bar) 38 dakika (15 kg) 50 dakika (15 kg) 20 dakika

Dokümanlar

Görseller

Videolar

Melag ile Her Kuruma ve Kliniğe Uygun Sterilizasyon Çözümleri - Metco Dental

Melag Sterilizasyon Cihazları - Otoklav Cihazları - Dental Dezenfeksiyon Cihazları - Metco Dental

Melag Dental Sterilizasyon Cihazları - Dr. Irene Bennecke - Metco Dental