MELAG Melaquick 12+ 1,35 Litre Hızlı Mini Flash Otoklav | METCO Dental
 

Tezgah ÜstüMELAG Melaquick 12+ Hızlı Mini Otoklav 1,35 Litre

Melag Melaquick 12 hızlı alet döngüsünün olduğu kliniklerin sterilizasyon gereksinimini çok hızlı bir şekilde karşılayan flash otoklav cihazıdır. Bu cihazın kullanımı, özellikle el aletlerinin çok sık değiştiği profilaksi ve ortodontik tedavi alanlarında ve başlıkların yoğun kullanıldığı diğer tedavilerde, başlık ve muayene seti maliyetini düşürmek için yaralıdır.

 • Neden Melaquick 12+
 • Neden Melag
 • Teknik Özellikler
 • Dokümanlar
 • Görseller
 • Videolar
 • Fiyat

Neden Melaquick 12+

 

MELAG Melaquick 12+  Hızlı Mini Flash Otoklav 

1,35 Litre

 

MELAquick 12+ başlıklar ve el aletleri için flash otoklav

Yeni hızlı mini otoklav, başlıkları hijyen standartlarına uygun olarak süratli bir şekilde sterilize etmesiyle kliniklere zaman ve para kazandırır. El aletleri, türbinler ve diğer başlıklar, teşhis ve koruyucu hekimlik aletleri ve 20 cm uzunluğa varan her türlü klinik gereci, hastalar arası geçiş süresinde bile sadece 7 dakika civarında, sterilize edilebilir. Bu otoklavda Avrupa standartı EN 13060 normlarında 3 adet özel tasarlanmış Hızlı, Universal ve Prion programları yer almaktadır.

Melaquick 12+ dental otoklav hem yüksek basınçlı buhar hem de parçalı gravitasyon yöntemi ile vakum kullanarak sterilizasyon yapar. Otoklavların sterilizasyon başarısında sadece hava tahliyesi değil, kurutma da çok önemlildir. Kurutma işlemi, MELAquick 12+’nin sterilizasyon odasında kompresör gibi basınçlı bir hava kaynağına bağlanmasıyla gerçekleşir.

Başlıklar için MELAquick 12+ kullanmak süreleri çok daha uzun olan normal bir otoklav kullanımına göre iyi bir alternatiftir. Haznesine 1 kg kadar yük konulabilir, 12 başlık ve/veya alet  aynı anda sterilize edilebilir.

Sürati sayesinde klinikte kesintisiz hijyen sağlanırken toplamda daha az başlık ve alet yatırımı yeterli olur.

Kompakt:
Çok küçük bir alana ihtiyaç duyar. Sadece 20,5 cm. genişlik 45 cm. derinlik

Hızlı:
12 adete kadar el aleti veya türbini sadece 7,5 dakikada sterilize edilebilir.

Güçlü:
Tüm programlar Avrupa Standartı EN 13060 ‘e uygun olarak çalışır.

 

Melag Melaquick 12+ Hızlı Mini Dental Otoklav Kullanım Alanları:
Diş sağlığı aletlerinin hazırlanma gereksinimleri resmi hijyen uzmanlarınca tanımlanmıştır. “Yarı kritik” kullanıma (restoratif işlemler) yönelik aletler her hastadan sonra hazırlanmalı ve dezenfeksiyona tabi tutulmalıdır. Bu işlem tercihen onaylanmış, mekanik bir dezenfeksiyon ve temizleme işlemi olmalıdır. Mekanik bir temizleme yapılmıyorsa, manuel bir temizlik de seçilebilir; ama tüm süreçler mutlaka cihazların sterilizasyonu ile sonuçlanmalıdır. “Kritik” el aletleri ve periodontoloji, endodonti ve cerrahi işlemlerde kullanılan türbinler, bu durumlarda tanımlanan mekanik hazırlama sürecine uygun olarak yeniden işleme sonrasında sterilize edilmelidir.

Çözüm: Bu yeni ve hızlı otoklav, el aletlerinin ve türbinlerin hijyen standartlarına uygun sterilizasyonunda zaman ve para tasarrufu sağlar. El aletleri, profilaksi aletleri ve benzeri enstrümanlar, hasta tedavileri arasında yaklaşık 7 dakikada sterilize edilebilir. MELAquick 12+  uzun işlem sürelerine sahip normal otoklav ile sterilizasyona ideal bir alternatif olarak kullanılabilir. Kapasitesi ve sürati ile komple hijyen sağlanırken klinikte daha az el aleti ve türbin kullanılarak çalışma olanağı sunar.

Yüksek kaliteli sterilizasyon
Hem hava tahliyesi hem de kurutma işlemi el aletleri ve türbin sterilizasyonunda son derece önemlidir. Parçalı gravite yöntemi ve programları Avrupa Standartlarına uygun ideal sterilizasyon güvenliği koşulları oluşturur. Kurutma işlemi, MELAquick 12+’ nin sterilizasyon odasında basınçlı bir hava kaynağına bağlanmasıyla gerçekleşir. Aletleri korumak ve cihaz sonuç kalitesini garanti etmek için MELAquick 12+’ de bir entegre su kalitesi ölçüm özelliği vardır. Bu ölçüm su kalitesi bozulduğunda bir uyarı sinyali verir ve sistem uygun su konulana kadar otoklavın çalışmasını önler.

İçi büyük, dışı küçük
MELAquick 12+ diğer otoklavlara göre çok daha az alana ihtiyaç duyar; sadece 20.5 x 45 cm (Genişlik x Derinlik). İki adet 5 litrelik kap, demineralize besleme suyunun yanı sıra kullanılmış ve yeniden yoğuşmuş atık su deposu olarak kullanılır.
Bu kaplar çalışma tezgahının altına yerleştirilebilir. Cihaz bu tanklardan temiz suyu otomatik olarak alır, kirli suyu otomatik olarak olarak tahliye eder.

Kalite Standardı ve Direktifler:
MELA quick 12+ / p aşağıdaki direktiflere ve standartlara uygun olarak üretilmektedir:

-93 / 42 / EEC Medical devices, class IIb (Tıbbi cihazlar için Avrupa Direktifi)

-97/ 23 / EC (Basınçlı Ekipman Direktifi)

-2006 / 42 / EC (Makine Direktifi)

-EN 13060 (küçük buharlı sterilizatörler)

-EN 61010-1/-2-040 (ölçüm, kontrol ve laboratuar kullanımına yönelik elektrikli ekipman için güvenlik gereksinimleri bölüm 1 ve bölüm 2)

-EN 61326-1 (ölçüm, kontrol ve laboratuar kullanımına yönelik elektrikli ekipman – EMC gereksinimleri bölüm 1: genel gereksinimler)

-EN 60601-1-2 (önemli performans karakteristikleri de dahil genel gereksinimler tamamlayıcı standart: elektromanyetik uyumluluk gereksinimler ve testler)

-ISO 9001 ve ISO 13485 (kalite yönetimi/sertifika).

Kullanım Kolaylığı ve Program Seçenekleri
Tüm programlar ve seçenekler, ekranda yer alan dört dokunmatik tuş ile kolayca ve hızla seçilebilir.

Programlar tamamen otomatik olarak işletilir.

Üç sınıf S programı mevcuttur: Paketli aletler için bir Hızlı Program, paketsiz aletler için Universal Program ve Prion programı.

Bağımsız Tezgahüstü Cihaz
Bu yenilikçi cihaz konsepti, sterilizasyon mekanında tezgah üstü cihaz olarak ister hava bağlantısı ile istenirse de hava bağlantısı olmadan kullanılabilir. Opsiyonel olarak MELAquick 12+ p modeli seçilirse bu modelde cihaza entegre bir kompresör pompası vardır, bu pompa otoklavın konumdan bağımsız olarak çalışmasını sağlar. İşlevsellik ve kısa kullanım süresi her iki MELAquick 12+ cihazının da karakteristik özelliklerindendir.

Kayıt ve Dökümantasyon
Sterilizasyon partilerinin kaydı, dökümantasyonu ve takibi gibi Pro ve Premium Class MELAG cihaz serilerinde bilinen özellikler MELAquick 12+ için de geçerlidir. Opsiyonel MELAflash kart bağlantısı ile MELA soft yazılım içine veri aktarımı yapılabilir. Ağ entegrasyonu için MELA net Box cihaz bağlantısına hazırdır.

Neden Melag

Melag logo

-Dental otoklavı icat eden ve ar/ge ile teknolojisini sürekli yenileyen bir firma olduğu için Melag

-Tüm Melag otoklav ürünleri Alman teknolojisi ve işçiliği ile Berlin’de üretilir.

-Melag, sterilizasyon alanında 60 yılı aşkın üretim tecrübesine sahiptir.

-Melag’ın uzmanlık alanı sadece otoklav ve dezenfeksiyon üretimidir.

-Dünyanın en çok tercih edilen dental otoklav markası Melag’dır (500,000’i aşkın referans sayısı)

-Melag firması bağımsız denetime tabidir ve yüksek kaliteli otoklav üretim standartları tescillidir.

-Tüm uluslararası standart ve direktiflere uygunluk mevcuttur. (EN13060, EN61010-1-2, EN ISO9001, EN ISO13485 93/42 EWG, 97/23 EWG)

-Tüm Melag otoklav ve dezenfeksiyon cihazlarına dayanıklılık testi uygulanır.

-Tüm Melag sterilizasyon ve dezenfeksiyon cihazlarının tasarım süreçleri en ileri seviye Alman mühendisliği ve teknolojiyle gerçekleştirilir.

-Melag otoklavlar ve dezenfeksiyon ürünleri için Türkiye’ de Metco Dental tarafından sunulan güçlü satış sonrası destek ve yetkin teknik servis hizmeti mevcuttur.

-Melag sterilizasyon ve dezenfeksiyon cihazları için sürekli ve hızlı yedek parça desteği mevcuttur.

Teknik Özellikler

Melaquick 12+ Hızlı Minik Dental Otoklav Teknik Bilgileri:

Hava tahliye prensibi:
Parçalı gravite yöntemi
Kurutma:
Titreşimli aşırı basınçlı kurutma
Besleme suyu:
Demineralize su, distile su
Cihaz boyutları: (Genişlik x Yükseklik x Derinlik)
20,5 x 46 x 45 cm
Kazan ebatları: (Ø x Derinlik) 
9 x 20 cm
Kazan hacmi:
1.35 litre
Yükleme kapasitesi:
1 kg (12 adet başlık/el aleti)
Ağırlık: (boş)
Yaklaşık 23 kg
Maksimum çalışma basıncı / Çalışma sıcaklığı:
2.2 bar / 136 ºC
Elektrik beslemesi:
220 – 240 V, 50 / 60 Hz, 10 A, 2050 W

 

Melaquick 12+ Hızlı Minik Dental Otoklav Program Devir Zamanı:
Program Paketleme Sterilizasyon süresi/ısısı Çalışma  süresi Kuruma Süresi Yük
Quick Program S paketsiz 3.5 dk, 134 ºC 7.5 dakika 1 dakika 1 kg
Universal Program S paketli 3.5 dk, 134 ºC 9.5 dakika 7 dakika 1 kg
Prion Program S paketli 3.5 dk, 134 ºC 40 dakika 7 dakika 1 kg

Görseller

Videolar

Fiyat

Fiyatları görüntülemek için üye girişi yapmalısnız. Giriş Yap
  https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png
  https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png

  Copyright © 2018 – METCO Dental Istanbul

  İncelemekte olduğunuz sayfa ağız ve diş sağlığı profesyonellerinin kullanımı içindir.