Protez DişENIGMA Kişiye Özel Protez Dişler

Enigma felsefesinin özünde yatan gerçek, protez kullanımını sadece protezi kullananın ve diş hekiminin bilmesidir. Yani prostodontide mahremiyet konusu Enigma’nın temel hedefidir. Bu felsefeden yola çıkılarak enigma sisteminin yaratılması, 5 yıldan fazla süren bir araştırma ve geliştirme çalışmasının neticesinde gerçekleşmiştir. Sistemin merkezinde geniş bir akrilik diş yelpazesi bulunmaktadır.

  • Neden Enigma
  • Neden Schottlander
  • Dokümanlar
  • Görseller
  • Videolar
  • Fiyat

Neden Enigma

 

ENİGMA Kişiye Özel Protez Diş Sistemi

ENIGMA PROTEZ DİŞ

Enigma felsefesinin özünde yatan gerçek, protez kullanımını sadece protezi kullananın ve diş hekiminin bilmesidir. Yani prostodontide mahremiyet konusu Enigma’nın temel hedefidir.

Bu felsefeden yola çıkılarak enigma sisteminin yaratılması, 5 yıldan fazla süren bir araştırma ve geliştirme çalışmasının neticesinde gerçekleşmiştir. Sistemin merkezinde geniş bir akrilik diş yelpazesi bulunmaktadır. Bu dişlere; yüksek kompitür teknolojisi kullanılarak çok sayıda rengin ve bütünü oluşturan katmanların hassas bir şekilde kontrolü ve bütünsel bir polimerizasyon tekniğiyle ile ulaşılmıştır. Bütün bunlara ilave olarak sisteme, yüksek direnç etkisine sahip bir damak akriliği ve doğal diş eti görünümünü taklit edebilmek için geliştirilmiş ve geniş renk tonu skalasına sahip renklendirilmiş akrilikler eklenmiştir. Sonuç olarak ortaya çıkan protezler hem fark yaratacak kadar doğal görünümlü, hem de seçkin bir kuvvet ve dayanıklılığa sahiptir.

Enigma Protez Dişlerin Sağladığı Avantajlar:

Çok Katmanlı Yapı: Bilgisayar destekli son teknoloji ile imal edilmiş olan Enigma dişler tek seferde kalıba basılmamıştır. Katmanlar halinde oluşturulmuştur, böylece çok daha doğal ışık reaksiyonları elde edilmiştir.

Posterior Dişlerle Uyum: Anterior bölgede bulunan dişlerde rastlanan kompleks renk harmanı, posterior dişlerde de mevcuttur. Özellikle tüberkül ve cusp bölgesinde doğal diş aynen taklit edilir. Bu bölgede koyu köle rengi, dişlere daha üstün bir görünüm kazandırır.

Sağlamlık ve Kalıcılık: Sistem, özel olarak geliştirilmiş çift çapraz bağlı polimerler ve çapraz bağlanan ajanlar vasıtasıyla, tamamen birbirinin içine geçen polimer zincirleri ağından oluşur.

Opalesans ve Floresans: Doğal dişin mine katmanı opalesanstır, üstelik bu özellik ona gri görünüme sebep olmadan doğal bir şeffaflık kazandırır. Bu efekt enigma dişlerin mine katmanına kazandırılmıştır. Sağlıklı doğal bir diş aynı zamanda floresans özelliğe sahiptir. Enigma dişler UV ve her tür ışık kaynağı altında doğal bir dişle özdeş bir ışıma sağlar.

Akrilikle Tutunum: Enigma dişler üstün sağlam ve kalıcılık özelliğinin yanında metil metakrilat akrilik ile mükemmel bir tutunma kuvveti sergiler.

Enigma Takım Dişler
Enigma Takım Dişler
Enigma Protez Dişlerin Yapısı

HAFİF MAMELON EFEKTİ 
Hem üst hem de alt santral dişlerde dişe derinlik görünümü etkisi kazandırır.

YARI SAYDAM İNSİZAL KÖŞELER
Hem saydam hem de natürel dişlerde mevcuttur.

LATERAL DİŞLERDE DAHA YÜKSEK OPALESANS GÖRÜNÜM
Üç boyutlu bir ağız görünümü etkisi sağlamak amacıyla dişlere opelesans efekt özelliği katılmış ve canlılık artırılmıştır.

DEMİNERİLİZASYON NOKTALARI 
Her sete bazı dişlerin içine  tek düz görünümü ortadan kaldırmak için eklenmişlerdir.

DAHA KOYU KOLE RENKLERİ
Doğal dişlerin kök kısmı kron kısmından da daha koyu renktedir. Bu etkiyi yaratmak için enigma dişlerde gövde ile kole ile arasında kontrast vardır.

DAHA UZUN KOLE BÖLGESİ 
Bir çok dişin kalıbı daha uzun kole kısmı içerir, ve daha doğal bir şekilde sivrileştirmiştir. Bunun sebebi parsiyel protez diş kullanıcılarının doğal komşu dişleriyle gerekli olan uyumu yakalamak ve diş eti çekilmesi durumunu taklit edebilmektir.

Enigma Protez Dişlerin Yapısı
Enigma Protez Dişlerin Yapısı
Neden Enigma Diş Protezleri?

HASTANIZIN MUTLAK MEMNUNİYETİ İÇİN
Enigma dişleri ile yaptığınız protezler hem ağızda çok güzel görünüp hem de uzun ömürlü olacağından her iki açıdan da hastayı mutlu edecektir.

EN İYİSİNİ ARAYANLARA HİTAP ETMEK İÇİN
Bazı insanlar, hayatın her alanında alternatiflerden en iyisine, ve en yenisine sahip olmak isterler. Kendilerine özel ve farklı hizmetler talep ederler. İşte Enigma bu tür özel ve detaylı beklentiler için çok geniş alternatifler sunmaktadır.

TOTAL PROTEZ  VE ESTETİĞİ BİR ARADA YAŞAMAK İÇİN
Enigma protez sistemi ile artık estetik beklentiler de karşılanmaktadır. Şimdiye kadar total-parsiyel protez tekniğinde, kron köprüde olduğu kadar alternatif ve özel çözümler yoktu.  Oysa Enigma ile birlikte artık total hastaları da standart çalışmaların ötesine geçen, kendi dudak, damak, ağız, dişeti renk ve yapısına uygun, dışarıdan bakıldığında kesinlikle protez olduğu anlaşılmayan dişlere sahip olabilecekler.

Enigma Kişiye Özel Protez Sistemi
Enigma Kişiye Özel Protez Sistemi

Neden Schottlander

Schottlander

1922 yılında kurulan Schottlander; Matchmaker Porselen Sistemi’ni geliştirdiği için 2000 yılında İngiltere genelindeki tüm sektörleri kapsayan ve en büyük ödül olan Kraliçe ödülüne yeni ürün geliştirme kategorisinde layık görülmüş ve Dünya dental sektöründe bir ilk’e imza atmıştır.

2004 yılında ise aynı ödül bu defa ENIGMA PROTEZ SİSTEMİ için verilmiştir.

Dünyanın dört bir yanındaki diş hekimleriyle birlikte çalışarak,  diş hekimliği kalitesini yükseltmeye yardımcı olan Schottlander yeniliğe çok değer veren, innovatif diş malzemeleri üreticisidir.

 

Görseller

Videolar

Enigma Protez Diş Sistemleri – Doğal, Kalıcı, Dayanıklı Protez Dişler

Fiyat

 

 

 

 

https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png
https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png

Copyright © 2018 – METCO Dental Istanbul

İncelemekte olduğunuz sayfa ağız ve diş sağlığı profesyonellerinin kullanımı içindir.