Endodonti CihazlarıMORITA – TriAuto ZX2 Endodontik Mikromotor Apeks Buluculu Endodontik Mikromotor

Morita Tri Auto ZX2
Apeks Bulucu (Apeks Locater) Fonksiyonlu
Kablosuz Endodontik Mikromotor

  • Neden TriAuto ZX2
  • Neden Morita
  • Teknik Özellikler
  • Dokümanlar
  • Görseller
  • Videolar
  • Fiyat

Neden TriAuto ZX2

 

MORITA TriAuto ZX2 Apeks Buluculu Endodontik Mikromotor 

TriAuto ZX2  Endodontik Mikromotor:  Eşsiz  Kompakt   Yenilikçi.

Apeks ölçüm özellikli endodontik motor olan Morita TriAuto ZX2 Endodontik Mikromotor dünyada ilk defa kablosuz endodontik motor ile apex bulucuyu aynı cihazda bir araya getiren TriAuto ZX’in yeni modelidir. TriAuto ZX2 resiprokasyon özellikli endodontik cihazların en ciddi alternatifidir; onlardan daha fonksiyonel, daha duyarlı, daha akıllı ve daha hassas özellikleri ile çok daha üstün bir cihazdır.

Yeni TriAuto ZX2 ürününün ergonomik ve modern tasarımıyla tanışın. TriAutoZX2 Endodontik Mikromotor, entegre apeks bulucuya sahip yılların kendini kanıtlamış TriAuto ZX kablosuz endo motorun devamı olarak, her iki fonksiyonu tek bir cihazda birleştiren dünyadaki yegane endodontik sistem olmaya devam ediyor. Kolay, sezgisel kullanımı ve otomatik işlevleri sayesinde, her zaman doğru, güvenilir ve tutarlı sonuçlar verir. Ergonomik yapısı ile elinize mükemmel oturur ve size ideal hareket özgürlüğü sağlar.

Yeni Optimum Glide Path (OGP) ve Optimum Tork Geri Dönüş (OTR) güvenlik fonksiyonları sayesinde kolay ve emin tedavi olanağı sunar. OTR fonksiyonu tork seviyesi aşıldığında otomatik olarak dönme yönünü tersine çevirerek eğe kırılması ve mikro çatlaklara karşı kanalı korur, OGP fonksiyonu ise giriş yolu (süzülme yolu) oluşturma işlemini kolaylaştırır. TriAuto ZX2 bu yeni tedavi fonksiyonları sayesinde doğal diş materyalini koruyarak tedaviyi daha verimli hale getirir.

Kök kanalına en iyi bakış açısı ile etkili bir tedavi

Milimetrik doğrulukta sonuçlar sunan entegre ölçüm fonksiyonu

Angldruvaya entegre apeks bulucu kök kanalındaki sıvıların niteliğinden bağımsız olarak kesin ölçüm sonuçları verir. Uygulayıcı eğenin apekse olan mesafesini renkli ekranda görebilir, izleme akustik ses sinyalleri ile de desteklenir.

Kolay uygulama – Kısa tedavi süresi

Tüm hazırlık aşamaları motorize olarak yürütüldüğü için uygulayıcı büyük oranda zaman kazanır. Bütün ilgili parametrelerin depolandığı önceden ayarlanmış 8 sekiz program sayesinde tedavi süreçleri kısalır. Gereksinimlere bağlı olarak, 100 ila 1000 rpm arası devir ayarlamak mümkündür.

Küçük angldruva kafası

TriAuto ZX2’nin motor başlığının küçük kafa çapı sayesinde, uygulayıcı her zaman hazırlık alanını doğrudan görebilir. Ayrıca dahili eğe elektrodu sayesinde daha iyi bir görüş ve daha fazla çalışma mesafesi sağlanmıştır.

Aşağıdaki 3 maddede sadece TriAuto ZX2 de bulunan ve Morita’nın kanal tedavisi pratiğine kazandırdığı yepyeni mekanik fonksiyonları inceleyebilirsiniz;

1- Mekanik süzülme yolu oluşturulması için eşsiz fonksiyon:

OGP (Optimum Glide Path)

Yeni OGP işlevi sayesinde, uygulayıcı hızlı ve güvenli bir şekilde kanal içinde süzülme yolu oluşturabilir. Süzülme yolu oluşturulması kanal tedavisinin asıl başlangıç aşamasıdır ve endodontik kök kanalının güvenli ve tutarlı olarak ideal şartlarda hazırlanmasını ifade eder.

Döner aletler ile el eğesine göre daha hızlı ve daha emniyetli bir şekilde süzülme yolu açılması mümkündür. OGP işlevi ile birlikte, eğe kırılması, basamak oluşumu veya kanalda sıkışma olmadan gerekli çalışma derinliğine ulaşılabilir. OGP modu seçildiğinde cihaz tıpkı bir el eğesi kullanıcısının yaptığı gibi ileri-geri hareketler yapar. Bu hareketlerin açıları 3 farklı değerde ayarlanabilir.

 

OGP açısı seçenekleri:

90° ileri/geri + 90°ileri/120°geri
180° ileri/geri + 180°ileri/270°geri
240° ileri/geri + 240°ileri/330° geri

 

2- Eğe kırılmasının ve mikro çatlakların önlenmesine yarayan fonksiyon:

OTR (Optimum Tork Reverse)

Eğe kanalın içindeyken her an kırılmasına yol açabilecek mekanik etkilere maruzdur. Bu nedenle, eğeyi korumak için torkunu sınırlamak özellikle önemlidir. OTR fonksiyonu belirli bir tork seviyesine erişildiğinde eğenin dönme yönünün tersine çevrilmesini sağlar. 90 derece ters dönen eğe ardından 180 derece kesme doğrultusunda döndürülür.

Kullanıcı eğeye basınç uygulamaya devam ederse, bu prosedür tekrarlanarak yine 90 derece geri 180 derece ileri hareket şeklinde sürer. Şayet eğe üzerinde hiçbir zorlanma yoksa, kesim normal ileri rotasyon hareketi ile devam eder. Bu fonksiyonun avantajı, eğenin kanal içinde daha rahat hareket etmesi ve kanalın orijinal seklinin korunmasıdır. Ayrıca çıkan kalıntılar (debris) güvenle tahliye edilir. OTR açısı 2 farklı değerde ayarlanabilir.

OTR açısı seçenekleri:

90° geri / 180° ileri
120° geri / 240° ileri

 

3- Apikalde eğe sıkışmasını önleyen fonksiyon:

OAS (Optimum Apikal Durma)

Eğe ayarlanan apeks noktasına geldiğinde otomatik olarak yarım tur veya bir tur geri döner ve serbest kaldıktan sonra durur. Bu durum eğe sıkışması ve çatlak olasılığını azaltır.

TriAuto ZX2 Endodontik Mikromotorun diğer özellikleri:

Otomatik Durdurma Güvenlik İşlevi

TriAuto ZX2 motoru, apeks ölçüm fonksiyonuyla bağlantılıdır. Bu özellik, endodontik tedaviyi daha güvenli ve daha verimli hale getirir. Eğenin konumu ekranda gösterilir ve eğe ayarlanan noktaya geldiğinde motor durur veya geri döner. Bu fonksiyon sayesinde apeksin perfore edilmesi riski ortadan kalkar (perforasyon önlenir)

Program zenginliği

Tüm bunlara ek olarak, TriAuto ZX2, değiştirilebilir 8 adet hazıfasıyla etkili bir tedavi prosesi için gerekli tüm parametrelerin programlanmasına imkan tanır.

 

TriAuto ZX2 ‘nin ergonomik tasarım avantajları:

Kablosuz, çok hafif el aleti

El aleti sadece 140 gram ağırlığındadır ve uygulayıcının elinde çok iyi dengelenmiş bir ağırlık dağılımı sağlar. Bu özellik konforlu bir tedaviyi garantilerken el ve parmak kaslarına yük binmemesini sağlar. Buna ek olarak, tedavi sürecini kesintiye uğratan hiçbir motor kablosu veya bağlantı kablosu yoktur.

Sol veya sağ elini kullananlar için – ekranda eğe konumu her zaman mükemmel görünümde

LCD ekran hem sol hem de sağ elini kullananlar için idealdir. Kullanıcı, ihtiyaçlara bağlı olarak, görülecek mükemmel bir konuma gelene kadar el cihazındaki ekran açısını değiştirebilir. Bu şekilde uygulayıcı, kanaldaki eğenin konumundan ve ilgili tüm parametrelerden her zaman haberdar edilir.

 

Benzersiz özellikleri ile TriAuto ZX2’nin kullanıcılarına sunduğu yararlar:

Eşsiz, kompakt ve yenilikçi – bu terimler endodontik tedaviler için sadece geleceğe dönük kavramları değil, aynı zamanda onu önemli derecede kolaylaştıran özellikleri ifade etmektedir. Yeni endodontik motor fonksiyonlu el aleti TriAuto ZX2 Endodontik Mikromotor, bünyesindeki akıllı işletim sistemi, gelişmiş emniyet fonksiyonları, tek bir cihaz ile tüm tedaviyi tamamlama gibi avantajları ile verimli bir iş akışını garanti eder. Her şeyden önce odak, apikal yolun mekanik olarak hazırlanmasıdır ve bu da uygulayıcı tarafından kolaylıkla ve güvenli bir şekilde, hızla yapılabilir. Kullanıcılarımız, TriAuto ZX2’nin yeni işlevleri ve tedavi prosedürleri için avantajlarından zaten emindirler..

Yeni: Apikal giriş yolunun mekanik olarak hazırlanması

Apikal açıklık kök kanalının endodontik olarak hazırlanması için önemli bir rol oynamaktadır. Manuel eğe ile çok fazla el becerisi ve duyarlılık gerektiren işlem, şimdi TriAuto ZX2 ile mekanik olarak kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. 10 numara ebatlı döner eğeler bu açıdan süzülme yolunun mekanik hazırlığına yardımcı olur ve bu şekilde başarılı kök kanalı tedavisinde apikal açıklığı garanti eder.

Tamamlayıcı Sterilizasyon ve Endodonti Ürünleri

MORİTA Lubrina Başlık Yağlama ve Bakım Cihazı

MORİTA Lubrina Başlık Yağlama ve Bakım Cihazı 100 Saniye İçinde 4 başlığa bakım yapar, başlıklarınızın maşa bölümlerini de yağlar.

MORITA Endowave Nikel Titanyum Kanal Eğesi

MORITA Endowave Nikel Titanyum Kanal Eğesi, esnekliği, sağlamlığı ve ideal tasarımı sayesinde dişin doğal kanal yapısını korur, tedaviyi kolaylaştırır.

 

Neden Morita

Morita Logoxxxx

Dijital panoramik ve volumetrik tomografi cihazlarının mucidi 100+ yıllık Morita firması aynı zamanda apeks ölçer ve endodontik mikromotorun da mucididir. Firma 1992 yılında apeks bulucu, 1996 yılında ise apeks buluculu endodontik motoru icat etmiştir. Ayrica 1958 yılında aeretör başlığını, ve 1964 yılında ilk ergonomik uniti geliştirmiştir. Dental lazerin de ilk üreticisi olan Morita, 1967 yılından beri panoramik röntgen ve 1979 yılından beri dijital panoramik röntgen cihazı üretmektedir. Morita firması 1996 yılından beri volumetrik tomografi ve 2007 yılından beri panoramik özellikli volumetrik tomografi üretir. 2017 yılında ise 8. jenerasyon volumetrik tomografi cihazını üretmiştir.

Cihazlarda tek bir parça bile başka bir ülkede üretilmemektedir, %100 Japon, %100 Morita üretimidir, Cihazda kullanılan tüm parçalar Japonya menşeilidir ve Morita’ya özel üretilmektedir. Morita Ar-Ge olarak 2 ve 3 boyutlu dental görüntülemeye yatırım yapmaya devam eden innovasyoncu bir firmadır. Firmanın sahibi köklü Morita ailesi olup markanın arkasında da onlar bulunmaktadır.

Böyle istikrarlı ve güçlü bir firma ile çalışmak kullanıcılara düşük toplam sahip olma maliyeti, uzun kullanım ömrü, yüksek ikinci el değeri ve yıllar sonra bile yedek parça temin etme garantisi gibi birçok uzun vadeli avantajlar sağlar.

Teknik Özellikler

Cihazın Teknik Özellikleri:

Model Adı:  TriAuto ZX2
Giriş voltajı: AC 100 – 240V
Model:   TR-ZX2
Giriş frekansı 50 – 60 Hz
Üretici J. MORITA MFG. CORP

 

Fonksiyonlar
Optimum Glide Path (OGP)
Optimum Tork Geri Dönüş (OTR)
Otomatik Start/Stop
İleri ve Geri Rotasyon
Otomatik Tork Azaltma
Otomatik Tork Geri Dönüş
Otomatik Apikal Yavaşlama
Otomatik Apikal Durma
Otomatik Apikal Geri Dönüş
Apikal Tork Azaltma
Optimum Apikal Durma (OAS)

 

Batarya Şarj Ünitesi

Giriş voltajı: AC 100 – 240V
Giriş frekansı: 50 – 60 Hz
Ağırlık: 280 g
Ebatlar (mm):  B 85 x H 75

 

TriAuto ZX2 El Aleti

Ekran: LCD
Ağırlık 140 g
Çalışma Hızı: 100 – 1.000 d/dak
Batarya: 3,7 V Lithium Ion Batterie
Şarj süresi maks.: 120 dak.
Ebatlar (mm): E 30 x B 200
Anguldruva kafa çapı: 9 mm
Anguldruva kafa yüksekliği: 13 mm

 

Ambalaj İçeriği

1 adet el aleti (angldruva, motor ve dahili elektrod ile)
1 adet pil
1 adet şarj cihazı
1 adet AC adaptör
1 adet CE prob kablosu
1 adet eğe tutucu
3 adet dudak kancası
1 adet tester
1 frez rehberi
1 adet yağlama adaptörü

Görseller

Videolar

Morita Hakkında – Dental Sektörün Öncüsü – Dental Görüntüleme ve Endodonti Cihazlarının Mucidi

Morita Tri Auto Mini Endodontik Mikromotor ve Anguldruva – Endodontik Cihazlar – Metco Dental

Triauto ZX2 – Apex Bulucu Özelliği

Triauto ZX2 – Apexe Gelince Davranma Özelliği Seçimi

Triauto ZX2 -Tork Slow Down Özelliği

Triauto ZX2 – Optimum Glide Path Özelliği

Triauto ZX2 – Apikal Yavaşlama Özelliği

Triauto ZX2 – Optimum Tork Reverse OTR Özelliği

Fiyat

Apeks Buluculu Endodontik Mikromotor fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen üye olunuz.

Bu alanı sadece sitemize giriş yapanlar görebilir. Lütfen giriş yapmak için tıklayın.