MORITA TriAuto ZX2 - OTR (Optimum Tork Reverse) Özelliği | Metco
 

Bir Cihaz Bir ÖzellikMORITA TriAuto ZX2 – OTR (Optimum Tork Reverse) Özelliği

10 Kasım 20190

MORITA TriAuto ZX2’de OTR Özelliği Nedir? Nasıl Çalışır?

TriAuto ZX2 resiprokasyon özellikli endodontik cihazların en ciddi alternatifidir; onlardan daha fonksiyonel, daha duyarlı, daha akıllı ve daha hassas özellikleri ile çok daha üstün bir cihazdır.

OTR fonksiyonu tork seviyesi aşıldığında otomatik olarak dönme yönünü tersine çevirerek eğe kırılması ve mikro çatlaklara karşı kanalı korur.

Eğe kanalın içindeyken her an kırılmasına yol açabilecek mekanik etkilere maruzdur. Bu nedenle, eğeyi korumak için torkunu sınırlamak özellikle önemlidir. OTR fonksiyonu belirli bir tork seviyesine erişildiğinde eğenin dönme yönünün tersine çevrilmesini sağlar. 90 derece ters dönen eğe ardından 180 derece kesme doğrultusunda döndürülür.

Kullanıcı eğeye basınç uygulamaya devam ederse, bu prosedür tekrarlanarak yine 90 derece geri 180 derece ileri hareket şeklinde sürer. Şayet eğe üzerinde hiçbir zorlanma yoksa, kesim normal ileri rotasyon hareketi ile devam eder. Bu fonksiyonun avantajı, eğenin kanal içinde daha rahat hareket etmesi ve kanalın orijinal seklinin korunmasıdır. Ayrıca çıkan kalıntılar (debris) güvenle tahliye edilir. OTR açısı 2 farklı değerde ayarlanabilir.

OTR açısı seçenekleri:

90° geri / 180° ileri
120° geri / 240° ileri

Gelelim, MORITA TriAuto ZX2 Apeks Buluculu Endodontik Mikromotorda OTR özelliğinin nasıl uygulandığına. Videomuzu izleyerek Optimum Tork Reverse özelliği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, endodonti cihazları için de Dünya’nın Bir Numaralı markalarını beğeninize sunar. Özellikle  Morita markalı mikromotorlarımız ve diş hekimlerinin endomotor ile uyguladığı kanal tedavileri esnasında kullanılan Morita Endowave Nikel-Titanyum (Ni-Ti) kanal eğeleri her türlü endodonti ihtiyacınızı garantili ve uygun bir şekilde çözer.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Dental Cihaz ve Malzemeler

Cevap yazın

Your email address will not be published. Gerekli olan alanlar * ile işaretlenmiştir.

https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png
https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png

Copyright © 2018 – METCO Dental Istanbul

İncelemekte olduğunuz sayfa ağız ve diş sağlığı profesyonellerinin kullanımı içindir.