Protez Ürünleri

Protez sistemleri kategorimizde Schottlander markalı Enigma Kişiye Özel Protez Dişleri ve Matchmaker Porselen Sistemlerini bulabilirsiniz.

1922 yılında kurulan Schottlander; Matchmaker Porselen Sistemi’ni geliştirdiği için 2000 yılında İngiltere genelindeki tüm sektörleri kapsayan ve en büyük ödül olan Kraliçe ödülüne yeni ürün geliştirme kategorisinde layık görülmüş ve Dünya dental sektöründe bir ilk’e imza atmıştır. 2004 yılında ise aynı ödül bu defa ENIGMA PROTEZ SİSTEMİ için verilmiştir. Dünyanın dört bir yanındaki diş hekimleriyle birlikte çalışarak,  diş hekimliği kalitesini yükseltmeye yardımcı olan Schottlander yeniliğe çok değer veren, innovatif diş malzemeleri üreticisidir.

ENIGMA Kişiye Özel Protez Diş Sistemi 5 yıldan fazla süren bir araştırma ve geliştirme çalışmasının neticesinde gerçekleşmiştir. Sistemin merkezinde geniş bir akrilik diş yelpazesi bulunmaktadır. Bu dişlere; yüksek kompitür teknolojisi kullanılarak çok sayıda rengin ve bütünü oluşturan katmanların hassas bir şekilde kontrolü ve bütünsel bir polimerizasyon tekniğiyle ile ulaşılmıştır. Bütün bunlara ilave olarak sisteme, yüksek direnç etkisine sahip bir damak akriliği ve doğal diş eti görünümünü taklit edebilmek için geliştirilmiş ve geniş renk tonu skalasına sahip renklendirilmiş akrilikler eklenmiştir. Sonuç olarak ortaya çıkan protezler hem fark yaratacak kadar doğal görünümlü, hem de seçkin bir kuvvet ve dayanıklılığa sahiptir.

Matchmaker Porselen Sistemi ise protez diş tercihlerinde giderek artan estetik ihtiyaçların sonucunda geliştirilmiştir. Doğal dişin en estetik çözüm olduğu ve protez olduğu fark edilmeyen dişlerin talep edilmesi araştırmacıları gerçek dişlerimizi birebir taklit edebilen bir malzeme arayışına itmiştir. Ürüne isim konulurken (Matchmaker=Çöpçatan) gerçek dişle porselen dişi eşleştiren ve böylece doğal komşularıyla en iyi uyum sağlayan bir porselen anlatılmak istenmiştir.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

İlgili Videolar

https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png
https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png

Copyright © 2018 – METCO Dental Istanbul

İncelemekte olduğunuz sayfa ağız ve diş sağlığı profesyonellerinin kullanımı içindir.