3 BoyutluMORITA Veraview X800 LP – Volumetrik Tomografi

X800 L
Hi-End kalitede 3D volumetrik tomografi ve katmanlı panoramik çekebilen bu model, en büyüğü Ø150 × H140 olmak üzere 11 görüntüleme alanı seçeneği ile maksillo fasiyel tomografi çekimleri için ideal bir tercihtir.

  • Neden X800 L
  • Neden Morita
  • Teknik Özellikler
  • Yazılım
  • Dokümanlar
  • Görseller
  • Fiyat
  • Videolar

Neden X800 L

 

 

MORITA Veraview X800 L P – Dental Volumetrik Tomografi Cihazı

“MORITA: Eş Zamanlı Çekim Yaparak Gerçek Görüntüler Üretebilen Tek Dental Tomografi Markası”

Veraview  X800 serisi

Morita’nın IDS 2017’de ilk kez dünya piyasalarına sunduğu sekizinci nesil yeni tomografi cihazı Veraview X800.

“IF Design Gold Award”  ödülü kazanan X800, birinci sınıf tasarımının yanı sıra olağanüstü bir görüntü kalitesi ile karakterize edilir. Hem iki boyutlu hem de üç boyutlu çekim yapan 2D / 3D X-ray ünitesi Veraview X800, diş hekimleri ve hastalar için daha fazla radyasyon güvenliği sağlar.

Hi-End görüntüleme kalitesinin bir bileşeni olan ayrıntıya verilen önem sonucunda, 2,5 LP / mm’den fazla MTF yani uzamsal detay ve 80 μm’luk voksel boyutuna sahip üst düzey yüksek çözünürlük sunulmaktadır. Ayrıca 360 derecelik rotasyon açısıyla ve sadece Moritada bulunan sürekli resim çekme özelliği sayesinde X800 en küçük FOV alanında bile yüksek resim adedine ulaşır. Böylece gerçek dokuya sadık ve anatomik doğallığı tam olarak ifade eden görüntüler elde edilir. Sadece Morita’ya özgü rekabet üstü patentli bir teknoloji olan “zumlayarak yeniden yapılandırma” (zoom reconstruction) özelliği ile daha büyük voksel ebadında çekilen görüntüler bile 80 μm voksellik hassasiyet ile yeniden oluşturulabilir.

Donanım ve mekanik kalitesi ile son derece  stabil bir yapıda olan X800, titreşimsiz çok eksenli hareket kabiliyeti sayesinde keskin, berrak, net görüntüler verirken yatay ışıma özellikleri sayesinde istenmeyen yansıma ve artifaktları da önlemektedir.

X800, panoramik çekimlerini tomografide kullandığı aynı Flat Panel Dedektör ile yaptığından,  2D/3D çekimleri arasında sensör değişikliğine gerek duymaz. Ayrıca  normal panoramikten çok daha derin, katmanlı ve katman odağı otomatik olarak ayarlanarak ideal görüntüyü elde eden panoramik çekebilmektedir.

Fark Yaratan Özellikler

Ekstra keskin görüntüler: Bir bakışta en küçük ayrıntılar

Keskin görüntüleme, hasta sağlığında önemli bir rol oynamaktadır. Görüntü ne kadar keskin olursa teşhis o kadar doğru olur,  daha iyi ve hedefe odaklanılmış bir tedavi  gerçekleşir.

Keskin performans: 80 μm ve 2,5 LP / mm’lik en yüksek değerler

Veraview X800’ün kesinlikle etkileyici olduğu, üst düzeyde performans sağlayan tavizsiz  bir  çözünürlüğü vardır. Ø 40 mm × H 40 mm görüntüleme alanında (FOV) görüntüler için voksel boyutu  80 μm olup  2.5 LP / mm’lik mükemmel bir çözünürlük verir. MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi) çizgi çözünürlüğünü objektif olarak değerlendirmenin bir yoludur ve kaç tane çizgi çiftinin ve hangi kontrast seviyesinde ayırt edilecek kadar görüntülenebileceğini nesnel olarak ifade eder. Genellikle, eğer MTF % 10 ise, çıplak gözle ayrım yapmak mümkündür. Uzamsal çözünürlük sadece voksel boyutuna bağlı değildir.

Sıfır derece yatay ışıma ile: en düşük yansıma veya artifakt

Açık bir teşhis için net bir röntgen görüntüsüne ihtiyacınız vardır.  Bir imajdaki artifaktlar/yansımalar patolojik değişiklikleri taklit edebilir ve bu durum yanlış bulgulara yol açabilir. Bu nedenle, bu “yanlış pozitif” unsurların baştan görünmesini önlemek ve kesin, güvenilir bir teşhisin yolunu açmak çok önemlidir. X800 güvenilir görüntüler için gerçeğe sadık görüntü kalitesi sunar.

Yatay ışıma yöntemi:

Cihazla tomografi çekerken sıradışı bir şekilde sensör ve tüp aynı hizaya getirilir. Böylece 0 derece açıyla gönderilen yatay röntgen ışını, açılandırılmış olarak ışın veren geleneksel yöntemlerin kaçınılmaz olarak ortaya çıkardığı artifaktları önler.

Panoramik çekimler için ise panel tekrar 5 derecelik açılı konumuna getirilerek damak süper poze olması engellenir. Böylece her çekim modu kendisi için gerekli en uygun ışın açısı ile gerçekleştirilir.

Daha çok kesitli görüntü veya daha düşük doz: 360o veya 180o pozlama

Mümkün olan en geniş ayrıntıyı elde etmek istiyorsanız, 360o Hi-Fi modunu kullanabilirsiniz. Ancak, endikasyona bağlı olarak, 180 o Hi-Speed modu da mevcuttur. Bu sayede daha kısa poz süresi ve daha düşük bir radyasyon dozu ile görüntü alırsınız.

11 görüntüleme alanı: Her zaman ideal bir ayarlama

11 görüntüleme alan (FOV) seçeneğine sahip olan cihaz, başarılı bir tedaviyi planlamak için gerekli teşhis güvencesini sağlar. ALARA ilkesine (makul ölçüde mümkün olduğu kadar düşük doz)  uygun olarak, teşhis konunuz için en uygun FOV’u seçebilirsiniz. Böylece, radyasyon dozunu en aza indirirken bile ilgi alanının mümkün olan en iyi görüntüsüne sahip olursunuz.

Görüntüleme Alanı
(FOV)
Voksel ebadı180º mod360º modTip S
(F40)
Tip M
(R100)
Tip L
(F150)
Ø 40 × H 40 High Res0.080 mm
Ø 40 × H 40
Ø 40 × H 80
0.125 mm
Ø 80 × H 40
Ø 80 × H 50
Ø 80 × H 80
0.125 mm
R 100 × H 40
R 100 × H 50
R 100 × H 80
0.125 mm
Ø 150 × H 50
Ø 150 × H 75
Ø 150 × H 140
0.250 mm

Yeni:  Zumlayarak daha keskin yeniden yapılandırma (zoom reconstruction)

Artık dünyada ilk defa olarak yakınlaştırarak yeniden yapılanma işlevine sahip 2D/3D işlevli bir görüntüleme sistemi var. 125 μm voksel boyutlu bir görüntüden, başka bir resim çekmek zorunda kalmadan 80 μm’lik yüksek çözünürlüklü bir görüntü segmentini yeniden oluşturabilirsiniz. Bu işlev Ø100, Ø80 ve Ø40 çaplı tüm görüntüleme alanları (FOV) için geçerlidir.

Keskin panoramik görüntüler: Her bölge aynı netlikte

Doğru teşhis, başarılı ve kapsamlı bir tedavi planı,  uygun implant seçimi, dişlerin ve mandibular kemiğin tam olarak  görüntülenebilmesine dayanır. Veraview X800, sayısız yenilikçi fonksiyonuyla, mükemmel kontrast ve tutarlı yüksek çözünürlük içeren görüntüler sunar.

Yüksek çözünürlüğe odaklanın: AFP işlevi

AFP (Adaptik Fokal Pozisyonlama) işlevi birden çok katman pozlamasını analiz eder. Her bölgeyi kontrol eder, optimum panoramik katmanlarını seçer ve onları yeni bir görüntüye dönüştürür. Sonuç: Kök apeksinden  insizal/oklüzal bölgeye kadar görüntüdeki her unsur mükemmel şekilde odak noktasındadır.

Gerçek zamanlı doz ayarlaması: DDAE fonksiyonu

DDAE (Dijital Doğrudan Otomatik Pozlama) işlevi ile düz panel dedektör, pozlama sırasında gerçek zamanlı olarak x-ışını geçişini algılar ve daha sonra,  yayılan ışın miktarını kemik yoğunluğu değişimine göre eş zamanlı ayarlayarak bilinen panoramik resminden bariz şekilde farklı dinamik gri skala aralığı arttırılmış görüntüler oluşturur.

Gri Tonların İdeal Dağılımı: Adaptik Gri Skala (AGS)

Bütün görüntüyü kapsayacak en uygun kontrastı belirlemek için tüm panoramik alanlar analiz edilir / değerlendirilir.
AGS fonksiyonu ile dental arkın her yerindeki farklı ışık yoğunluğuna sahip alanlar dikkate alınarak kontrastı iyi dengelenmiş ve resmin tamamına göre ideal gri ton dağılımı sağlanmış bir görüntü oluşturulur.

Işık ve Görüntü Yönetimi: Otomatik Görüntü Güçlendirici (AIE)

Morita’nın patentli bir ışık yönetim metodu olan AIE-HD ile, otomatik olarak görüntülerin ışık dağılımı optimize edilir. Görüntüdeki aşırı karanlık ve aşırı parlak bölgeler dengelenir, kontrast ve parlaklık homojen olarak dağıtılır. Bu sayede detaylar kuvvetlenir, vurgulanır, görüntü keskinleşir ve güçlenir.

Son Darbe: Birden fazla fonksiyonun birleştirilmesi

AFP, AGS, DDAE ve AIE-HD de dahil olmak üzere birçok işlev bir araya getirilebilir. Sonuç, tamamen odakta olan ve ilgilenilen bölgeleri açıkça gösteren görüntülerdir.

Yüz yüze tasarım: karşılıklı iletişim kurma

Yüzyüze konumlama lazer ışınlarının ayarlanması esnasında hasta ile daha iyi bir diyalog olanağı sağlar.

Kolay Kullanım: sezgisel dokunmatik ekran

Dokunmatik LCD kumanda paneli, semboller kullanarak sezgisel ve zahmetsiz şekilde kullanım imkanı sağlar.

Azaltılmış dozlar: Az radyasyon – daha fazla koruma

Dijital görüntüleme sistemleri tanıtıldığından beri hastaların maruz kaldığı röntgen ışını dramatik bir şekilde azaldı; ancak radyasyon güvenliği ve hasta sağlığı temel bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Bu nedenle mümkün olan en üst düzeyde radyasyon güvenliği sağlamak amacıyla dozu azaltmak için Morita elinden gelen her şeyi yapmaya devam ediyor. Özellikle 2D görüntülerde, Veraview X800 doz azaltmaya yönelik geliştirlmiş birçok yenilikçi özelliğe sahiptir.

Akıllı ve daha küçük: Parsiyel görüntüler

2D görüntüler için segmental panoramik modunu kullandığınızda, görüntü odağı sadece istenen  temel  unsurlara indirgenir. Sonuç: İlgilenilen bölge açıkça görülürken, çevredeki alanlar dozdan korunmaktadır.

Küçüklere nazik: Özel çocuk ayarı

2D görüntüleri için çocuk modu ayarlanması, istenilen bölge içindeki ışınlama süresini ve ışıma alanını azaltır. Panoramik çekimlerinde ayrıca yetişkinlerin de yararlanacağı özellikler bulunur. Hastanın ne kadar iri olduğuna bağlı olarak, çekim modunu büyük, ortalama veya küçük bir hasta boyutu için ayarlayabilir ve böylece görüntüden elde edilen teşhis faydası ile hasta dozu arasındaki ilişkiyi optimize edebilirsiniz

Görüntü katmanı yörüngesi seçimi: 3 farklı seçenek

Hiçbir hasta tam olarak birbirine benzemez – insanlar sadece boyut olarak değil aynı zamanda diş arkının şekli de dahil olmak üzere birçok açıdan farklılık gösterirler. Bu nedenle, 2D görüntüler için pozlama katmanı, hastanın diş arkına göre en uygun şekilde ayarlanabilir. Üç tür görüntü katmanı yörüngesi mevcuttur: dar, standart ve geniş.

Network entegrasyonu: ağ içinden görüntüleyin

Web modülü opsiyonu ile CBCT ve 2D görüntüler, herhangi bir PC veya tablet bilgisayarına özel bir yazılım yüklemeden geleneksel bir web tarayıcısı kullanarak görüntülenebilir. Bu durum hasta konsültasyonu için kullanışlı ve yararlıdır.

 

Neden Morita

Morita Logoxxxx

Dijital panoramik ve volumetrik tomografi cihazlarının mucidi 100+ yıllık Morita firmasıdır.
Morita 1967 yılından beri panoramik röntgen ve 1979 yılından beri dijital panoramik röntgen cihazı üretmektedir. Morita firması 1996 yılından beri volumetrik tomografi ve 2007 yılından beri panoramik özellikli volumetrik tomografi üretir. 2017 yılında ise 8. jenerasyon volumetrik tomografi cihazını üretmiştir.
Cihazlarda tek bir parça bile başka bir ülkede üretilmemektedir, %100 Japon, %100 Morita üretimidir, Cihazda kullanılan tüm parçalar Japonya menşeilidir ve Morita’ya özel üretilmektedir. Morita Ar-Ge olarak 2 ve 3 boyutlu dental görüntülemeye yatırım yapmaya devam eden innavasyoncu bir firmadır. Firmanın sahibi köklü Morita ailesi olup markanın arkasında da onlar bulunmaktadır.

Böyle istikrarlı ve güçlü bir firma ile çalışmak kullanıcılara düşük toplam sahip olma maliyeti, uzun kullanım ömrü, yüksek ikinci el değeri ve yıllar sonra bile yedek parça temin etme garantisi gibi birçok uzun vadeli avantajlar sağlar.

Teknik Özellikler

İsim: Veraview X800

Model: X800

Sipariş seçenekleri:  L P / L CP

Şebeke gerilimi: AC 220 / 230 / 240 ; 50 / 60Hz

Güç tüketimi: 2,0 kVA

Ağırlık: Yak. 185 kg (Yak. 220 kg sefalometrikli)

Üretici: J. MORITA MFG. CORP.

X-ray Tüp Voltajı: 60–100 kV (çekim moduna bağlı)

X-ray Tube Akımı: 2–10 mA (çekim moduna bağlı)

Nominal Fokal Spot: 0.5

Panoramik Pozlama Süreleri: Düşük dozlu hızlı çekim modunda standard panoramik için yak. 7.4 sn.

Yüksek çözünürlüklü çekim modunda standard panoramik için yak.14.8 sn.

Panoramik Bölgeler:

Sabit magnifikasyonlu panoramik – standart, ortografik, gölgesiz

Pedodontic Panoramik – standard, ortografik, gölgesiz

Maksillerar Sinüs Panoramik – anterior, posterior

Dörtlü TMJ, parsiyel panoramik, bite-wing pozlama

CBCT Pozlama Süreleri: Yak. 9.4 sn. (180o) / Yak. 17.9 sn. (360 o )

FOV ALANLARI

X800 L / X800 L CP

Ø40 x H 40, Ø40 x H 80

Ø80 x H 40, Ø80 x H 50, Ø80 x H 80

R100 x H40, R100 x H50, R100 x H80

Ø150 x H50, Ø150 x H75, Ø150 x H140

Yönelim ve Ebatlar: Yandan 220 x 250, Cepheden 220 x 200 mm

Cihaz İçeriği:

Dahili panoramik ve 3D sensör
Çekim konsolu
i-Dixel yazılımı
Çene dayanağı
Isırma plakası
Dudak-burun desteği
Küçük taban
Duvara sabitleme plakası

Yazılım

Radyoloji Yazılımı i-Dixel içeriği:

3D rekonstrüksiyon, 3D volume rendering, gerçek zamanlı yeniden dilimleme, kanal işaretleme ve implant planlama, one volume viewer, Curved MPR ortogonal kesitsel panoramik ark görünümü, One Data Viewer görüntüleme yazılımı eklentisi, One Volume Viewer görüntüleme yazılımı eklentisi, Viewer Manager görüntüleme yazılımı düzenleyici.
Dicomprint, DICOM PACS

 

Radyoloji Yazılımı Opsiyonları:

Network Üzerinden ilave Kullanıcı Ortaklığı
Dicom Destek alternatifleri: Modality worklist management

Görseller

Fiyat

Bu alanı sadece sitemize giriş yapanlar görebilir. Lütfen giriş yapmak için tıklayın.

Videolar

MORITA Veraview X800 Volumetrik Tomografi, Dijital Panoramik ve Sefalometrik Röntgen Cihazı

Morita Hakkında – Dental Sektörün Öncüsü – Dental Görüntüleme ve Endodonti Cihazlarının Mucidi

Morita VeraView X800 – 3D Volumetrik Tomografi – Katmanlı Panoramik Röntgen Cihazı – Metco Dental

Morita 3D Dental Görüntüleme Cihazları – Volumetrik Dental Tomografi Cihazları – Metco Dental

Veraviewepocs 3D nasıl kullanılır – CBCT – Operasyon Videosu

i Dixel 3D Operation Webinar

Introducing AGS2 for i-Dixel

Dr. Bruno Azevedo presents Diagnostics with i-Dixel