Porselen SistemiMatchmaker Porselen Sistemi

Matchmaker Porselen Sistemi protez diş tercihlerinde giderek artan estetik ihtiyaçların sonucunda geliştirilmiştir. Doğal dişin en estetik çözüm olduğu ve protez olduğu fark edilmeyen dişlerin talep edilmesi araştırmacıları gerçek dişlerimizi birebir taklit edebilen bir malzeme arayışına itmiştir. Ürüne isim konulurken (Matchmaker=Çöpçatan) gerçek dişle porselen dişi eşleştiren ve böylece doğal komşularıyla en iyi uyum sağlayan bir porselen anlatılmak istenmiştir.

  • Neden Matchmaker
  • Neden Schottlander
  • Teknik Özellikler
  • Dokümanlar
  • Görseller
  • Videolar
  • Fiyat

Neden Matchmaker

 

Matchmaker Porselen Diş Sistemi

Porselen Diş Sisteminin Avantajları

Matchmaker Porselen Diş Sistemi protez tercihlerinde giderek artan estetik ihtiyaçların sonucunda geliştirilmiştir. Doğal dişin en estetik çözüm olduğu ve protez olduğu fark edilmeyen dişlerin talep edilmesi araştırmacıları gerçek dişlerimizi birebir taklit edebilen bir malzeme arayışına itmiştir. Ürüne isim konulurken (Matchmaker :çöpçatan) gerçek dişle porselen dişi eşleştiren ve böylece doğal komşularıyla en iyi uyum sağlayan bir porselen anlatılmak istenmiştir.

Mükemmel derinlik hissi…
Doğal diş yaklaşık 5 mm . kalınlığındadır. Porselen dişte bu kalınlık ancak 1-2 mm civarında olabilir. Matchmaker porselen sistemi ile 1 mm’den daha az mesafe olsa bile doğal dişteki 5 mm. derinlik hissi verilebilir.
Dişin kesiminin yetersiz kaldığı ve porselen yüklenebilecek mesafenin az olduğu durumlarda ortaya çıkan metal gölgesi sistemin parçası olan Enhancer ile önlenir. Enhancer floreasan nitelikli, renk ve madde yoğunluğu arttırılmış, içine ışık alabilen kuvvetli bir dentin tozudur. Bu sayede metal yansımasız görünüm elde edilir.

Canlı dişi birebir taklit ve yan komşularıyla mükemmel uyum…
Matchmaker porselen tozlarında patentli floresans, opelasans ve irridesans özellikleri vardır. Floresanlık; Işığın dişteki katmanlarından geçerek kırılması, dağılması ve geriye yansımasıdır. Opelasans ise; opal taşının verdiği reaksiyonları verir. Canlı diş nasıl farklı ışıkların altında değişik reaksiyon, renk görünümü verirse Matchmaker da bu ışımayı patentli özellikleri sayesinde taklit eder. İrridesans özelliği ise ışığın tıpkı bir kristal cam prizmadan geçer gibi güneşin tayflarına ayrılmasıdır. Bu özellik sayesinde ağızda ışıma armonisi oluşur.

Geniş ürün yelpazesi…
Elde edilmek istenen tüm efektler ve renkler canlı dişin karakteristik yapısına göre birebir taklit edebilir. Oklüzal dentinler, mamelon efektleri, renkli dentinler, dişeti pembeleri, renkli şeffaflar ve living stains (yaşayan cila) seti ile kusursuz ve estetik porselen dişlerin üretilmesine imkan sağlanır.

Porselen Diş

Sistemin Sırrı…

Matchmaker doğal diş ile porselenin eşleşmesi anlamına gelir.

Matchmaker’ın sunduğu estetik sonuçların ardında gerçek dişteki gibi iki dentin ve bir mine katmanından oluşan üç boyutlu doğal yapı yatmaktadır. Işığın, doygunluk, yoğunluk, renk ve parlaklık bakımından farklı, porselen katmanlarından geçerken kırılıp yansıması sonucu porselende derin ve renk doygunluğuna sahip bir görünüm elde edilir.

 

Porselen DişMetal yansımasız görünüm…

Dişin kesiminin yetersizliğinden kaldığı ve porselen yüklenebilecek mesafenin az olduğu durumlarda ortaya çıkan metal gölgesi sistemin parçası olan Enhancer ile önlenir.

Enhancer floreasan nitelikli renk ve madde yoğunluğu arttırılmış içine ışık alabilen kuvvetli bir dentin tozudur.

 

Matchmaker Porselen Diş SistemiMatchmaker ile skala birebir yakalanır…

Renk tutması mükemmeldir.

Matchmakerdaki enhancer, dentin ve mine gibi farklı renk doygunluğundaki katmanlar sayesinde skala makyaj yapmadan aynen yakalanabilir.

 

 

Porselen Diş ÇözümleriCanlılık ve transparanlık…

Zengin alternatifli transparant, opal ve translucent mine serisi ile aradığınız farklı yoğunluktaki şeffaflık görünümlerini ve canlılığı başarıyla sağlar.

Böylece insizal katmanlarında istenilen oranda canlılık elde edebilirsiniz.

 

 

porselen diş yapımıMükemmel derinlik hissi…

Doğal diş yaklaşık  5 mm . kalınlığındadır. Porselen dişte bu kalınlık ancak 1-2 mm civarında olabilir.

Matchmaker porselen sistemi ile 1 mm’den daha az mesafe olsa bile doğal dişteki 5 mm. derinlik hissi verilebilir.

 

 

Matchmaker MC T serisi

Matchmaker MC T serisi, hızlı çalışmaya uygun zamandan tasarruf sağlayan sistemdir. Basitleştirilmiş yarı saydam özellikli T serisi geniş renk yelpazesine sahiptir. Skala birebir yakalanır. Genleşme katsayısı, renk tonları ve kolay uygulanması gibi özellikleri, bu tür protezlerin hepsinde üstün sonuçlar verecek şekilde geliştirilmiştir.

Matchmaker Porseen Diş - MC T serisi
Matchmaker Porselen Diş Sistemi – MC T serisi

 

Matchmaker MC Klasik

Çok Katmanlı Kaplama Tekniği

Matchmaker MC, seramik ustasının ihtiyaç duyduğu tüm renkleri, yardımcı seramikleri ve efektleri içerdiğinden, çok katmanlı seramik tepim tekniğinin kullanıldığı durumlar için idealdir. Doğal estetikte bir diş görünümü ve mesafenin az olduğu vakalarda, metal yansımasız görünüm elde edilmesi gereken durumlarda daha iyi sonuç elde etmek için çok katmanlı teknik uygulamak gerekir. Tüm seramik renklerini ve efektleri içeren Matchmaker MC, bu gibi vakalar için idealdir.

Matchmaker Porselen Diş Sistemi - MC Klasik
Matchmaker Porselen Diş Sistemi – MC Klasik

 

Matchmaker Zr

Matchmaker Zr, Zirkonyum köprü ve kopinlerin üstünde estetik seramik çalışmalar yapılabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Fark yaratacak kadar canlı renk tonları sunar. Hızlı çalışmaya uygundur. Geniş renk yelpazesine sahiptir. Skala birebir yakalanır. Genleşme katsayısı, renk tonları ve kolay uygulanması gibi özellikleri, bu tür protezlerin hepsinde üstün sonuçlar verecek şekilde geliştirilmiştir.

Matchmaker Porselen Diş Sistemi - ZR
Matchmaker Porselen Diş Sistemi – ZR

Neden Schottlander

Schottlander

1922 yılında kurulan Schottlander; Matchmaker Porselen Sistemi’ni geliştirdiği için 2000 yılında İngiltere genelindeki tüm sektörleri kapsayan ve en büyük ödül olan Kraliçe ödülüne yeni ürün geliştirme kategorisinde layık görülmüş ve Dünya dental sektöründe bir ilk’e imza atmıştır.

2004 yılında ise aynı ödül bu defa ENIGMA PROTEZ SİSTEMİ için verilmiştir.

Dünyanın dört bir yanındaki diş hekimleriyle birlikte çalışarak,  diş hekimliği kalitesini yükseltmeye yardımcı olan Schottlander yeniliğe çok değer veren, innovatif diş malzemeleri üreticisidir.

 

Teknik Özellikler

Matchmaker Porselen Diş Sistemi Teknik Özellikler

Ürün detayı, likitleri, aksesuarları için tıklayınız….

Matchmaker Zr fiziksel özellikleri için tıklayınız…

Matchmaker MC fiziksel özellikleri için tıklayınız…

Dokümanlar

Ürün detayı, likitleri, aksesuarları için tıklayınız….

Matchmaker Zr fiziksel özellikleri için tıklayınız…

Matchmaker ZR kullanma klavuzu için tıklayınız…

Matchmaker MC fiziksel özellikleri için tıklayınız…

Matchmaker MC kullanma klavuzu için tıklayınız…

Matchmaker tanıtım broşürü için lütfen tıklayınız…

Görseller

Videolar

Fiyat

https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png
https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png

Copyright © 2018 – METCO Dental Istanbul

İncelemekte olduğunuz sayfa ağız ve diş sağlığı profesyonellerinin kullanımı içindir.