Matchmaker Porselen Sistemi

Matchmaker Porselen Sistemi protez tercihlerinde giderek artan estetik ihtiyaçların sonucunda geliştirilmiştir. Doğal dişin en estetik çözüm olduğu ve protez olduğu fark edilmeyen dişlerin talep edilmesi araştırmacıları gerçek dişlerimizi birebir taklit edebilen bir malzeme arayışına itmiştir. Ürüne isim konulurken (Matchmaker yani çöpçatan) gerçek dişle porselen dişi eşleştiren ve böylece doğal komşularıyla en iyi uyum sağlayan bir porselen anlatılmak istenmiştir.

Matchmaker Porselen Sistemi Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Mükemmel derinlik hissi…
Doğal diş yaklaşık 5 mm . kalınlığındadır. Porselen dişte bu kalınlık ancak 1-2 mm civarında olabilir. Matchmaker porselen sistemi ile 1 mm’den daha az mesafe olsa bile doğal dişteki 5 mm. derinlik hissi verilebilir.

Dişin kesiminin yetersiz kaldığı ve porselen yüklenebilecek mesafenin az olduğu durumlarda ortaya çıkan metal gölgesi sistemin parçası olan Enhancer ile önlenir. Enhancer floreasan nitelikli, renk ve madde yoğunluğu arttırılmış, içine ışık alabilen kuvvetli bir dentin tozudur. Bu sayede metal yansımasız görünüm elde edilir.

Canlı dişi birebir taklit ve yan komşularıyla mükemmel uyum…
Matchmaker porselen tozlarında patentli floresans, opelasans ve irridesans özellikleri vardır. Floresanlık; Işığın dişteki katmanlarından geçerek kırılması, dağılması ve geriye yansımasıdır. Opelasans ise; opal taşının verdiği reaksiyonları verir. Canlı diş nasıl farklı ışıkların altında değişik reaksiyon, renk görünümü verirse Matchmaker da bu ışımayı patentli özellikleri sayesinde taklit eder. İrridesans özelliği ise ışığın tıpkı bir kristal cam prizmadan geçer gibi güneşin tayflarına ayrılmasıdır. Bu özellik sayesinde ağızda ışıma armonisi oluşur.

Geniş ürün yelpazesi…
Elde edilmek istenen tüm efektler ve renkler canlı dişin karakteristik yapısına göre birebir taklit edebilir. Oklüzal dentinler, mamelon efektleri, renkli dentinler, dişeti pembeleri, renkli şeffaflar ve living stains (yaşayan cila) seti ile kusursuz ve estetik porselen dişlerin üretilmesine imkan sağlanır.

Endodontik Motor ve Endodonti Cihazları hakkında bilgi alabilir veya danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atarak ya da 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png
https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png

Copyright © 2018 – METCO Dental Istanbul

İncelemekte olduğunuz sayfa ağız ve diş sağlığı profesyonellerinin kullanımı içindir.