MELAG Otoklavlar - Elektrik Kesildiğinde Kapak Açma | Metco Dental
 

Bir Cihaz Bir ÖzellikMELAG Otoklavlar – Elektrik Kesildiğinde Kapak Açma

19 Kasım 20190

MELAG Otoklav Cihazları – Elektrik Kesildiğinde Kapak Nasıl Açılır?

Alman Melag 1951 yılında kurulmuş bir firmadır.

Toplamda 500 bin adetten fazla cihaz üretmiş, 60 farklı ülkeye 60 yılı aşkın süredir otoklav ihraç etmektedir. Firmada 80 mühendis çalışmakta, toplam 20 bin metrekare fabrika alanında üretim yapmakta ve yılda 13 bin adet cihaz satmaktadır.

Melag firmasının mutlak kalite kontrolü ve yönetimi için birçok üretim ve üretim sonrası test süreçleri mevcuttur.  Tüm makineler üretim sonrası stres testine tabi tutulur. Otoklav için de yüksek basınç testleri uygulanır, üretim aşamasında da birçok kalite kontrol amaçlı test mevcuttur.

Otoklavlarda uygulanan stres testi hücrenin basınç ve ısı amaçlı harici sensörler ile doldurularak arka arkaya 50 kez çalıştırılması ile yapılmaktadır. Bu sensörler sterilizasyon parametrelerini kaydeder. Testlerin bir tanesinde bile parametrelerden biri hatalı olursa cihazın tüm bileşenleri tekrar baştan kontrol edilir.

Normal şartlarda herhangi bir otoklav cihazının kapağı kapatıldığında, elektrik kesilse bile tekrar açılmaz. Peki, elektriklerin sık sık kesildiği ülkemizde, kliniğinizde jeneratör olmazsa olası bir kesintide kapak nasıl açılır? Bunun için herhangi bir aparata ihtiyaç var mı?

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Sterilizasyon Cihazları için de Dünya’nın Bir Numaralı markalarını beğeninize sunar. Özellikle  Melag markalı otoklav cihazlarımız her türlü sterilizasyon ihtiyacınızı garantili ve uygun bir şekilde çözer.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Dental Cihaz ve Malzemeler

Cevap yazın

Your email address will not be published. Gerekli olan alanlar * ile işaretlenmiştir.

https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png
https://metcodental.com/wp-content/uploads/2018/08/logo-footer.png

Copyright © 2018 – METCO Dental Istanbul

İncelemekte olduğunuz sayfa ağız ve diş sağlığı profesyonellerinin kullanımı içindir.