Her Kuruma ve Kliniğe Uygun Radyolojik Görüntüleme Cihazları

Yüz yılı aşkın geçmişi ile Japon Morita firması dünyanın en büyük diş hekimliği cihaz üreticilerinden biridir. Morita’nın diğer büyük firmalardan farkı yeni teknoloji geliştirme, yeni buluşlar ortaya koyma ve bunları sürdürme konusundaki özgün karakteristiği ile açıklanabilir.

Bu karakterin bir göstergesi olarak firmanın diş hekimliği sektörüne kazandırdığı sırasıyla; dünyanın ilk aeratör başlığı, ilk apeks ölçer, ilk endodontik mikromotor, ilk dental lazer, ilk ergonomik ünit sayılabilir.

Morita’nın dünya çapında ses getiren en büyük icadı ise 1996 yılında geliştirdiği volumetrik dental tomografi cihazı olmuştur. Japon firması 1938 yılında başladığı panoramik röntgen üretme çalışmalarını 1958 de tamamlamış ve ilk analog modelini bu tarihte üretmiştir. Fark yaratan bir başka Morita icadı ise 1979 yılında ürettiği ilk dijital panoramik röntgen cihazı olmuştur.

Bu kategori sayfasında bu önemli firmanın en son geliştirdiği ve üstün teknolojilerle donattığı benzersiz özelliklere sahip iki ve üç boyutlu modelleri inceleyebilirsiniz. Bunlar arasında ülkemizde de en çok tercih edilen, diş sağlığı hizmeti veren her yere uygun olarak üretilmiş panoramik röntgen cihazı olan IC5 HD ‘nin son jenerasyonunu, görüntüleme merkezleri, üniversiteler, ortodonti klinikleri ve kurumsal tedavi merkezlerine uygun sefalometrikli model olan 2DCP cihazımızı bulabilirsiniz.

Üç boyutlu görüntüleme gamında ise; Morita’nın 2017 yılında 100. yılı onuruna lanse ettiği sekizinci jenerasyon tomografi modeli olan X800 serisinin farklı versiyonlarını ve de efsane model, dünyanın ilk dental tomografisi olan 3D Accuitomo’nun son versiyonunu inceleyebilirsiniz.

Bu kategori sayfasında ayrıca yine Japon Morita’nın merkezi radyoloji birimi olan üniversite ve kamu hastanelerine yönelik ürettiği fokal nokta rehber ışıklı koltuklu periapikal ve her diş kliniğine uygun bu cihazın duvara monte verisyonu tanıtılmaktadır. Periapikal kategori sayfasında ayrıca Japon sensör üretim devi Hamamatsu’nun RVG cihazını, Alman Dürr Dental/Amerikan Air Techniques ortak yapımı fosfor plak tarayıcısını bulabilirsiniz. 

Ayrıca panoramik, RVG, fosfor plak ve volumetrik tomografi cihazlarımızla çekilmiş örnek röntgen görüntülerini de bu sayfalarda paylaşıyoruz.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya
0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.